%26
Otizmi Anlamanın Bambaşka Bir Yolu - Prizant, Barry M.

Otizmi Anlamanın Bambaşka Bir Yolu

Barry M. Prizant

Yayınevi: Paloma

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786059200509

Çevirmen : Beyçe Acar

Türkçe | 292 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: Tıp-Sağlık

  • 24,42 TL
  • 33,00 TL

Otizm bir hastalık değildir. Otistik çocuklar ve yetişkinler hepimiz gibi gelişim aşamalarından geçerler. Onlara yardım etmek için, onları “düzeltmemiz” gerekmez. Onları doğru anlamamız ve sonra kendimizi, yani inançlarımızı, tutumlarımızı ve eylemlerimizi gözden geçirerek değiştirmemiz gerekir.

Dr. Barry Prizant’ın felsefesi budur. 2017 yılında Amerika Otizm Derneği’nin Dr. Temple Grandin Ödülü’nü alan Otizmi Anlamanın Bambaşka Bir Yolu, Dr. Prizant’ın hayatını adadığı çalışmanın sonucudur. Kırk yılı aşkın bir süre boyunca, binlerce ailenin otizmle ilgili deneyimlerini yeniden tanımlamalarına ve kendilerine destek olan profesyonellerin içgörü ve etkinliğini derinleştirmelerine yardım etmiştir. Aileler, eğitimciler ve klinisyenler, Dr. Prizant’ın çalışmalarından müthiş örneklerle dolu bu kitapta, çok sayıda strateji ve öneri bulacaklar.

“[Barry Prizant] Onun yaklaşımını seviyorum.”
- Temple Grandin, Otizmli Beyin ve Resimlerle Düşünmek kitaplarının yazarı

Yazarlar Hakkında
Barry M. Prizant, PhD, CCC-SLP, otizm konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden biridir. Kırk dokuz eyalette ve yirmiden fazla ülkede yüzlerce seminer ve açılış konuşması yaptı. Brown Üniversitesi tıp fakültesinde misafir profesör olarak görev yapmış ve iki üniversitede bordrolu olarak çalışmıştır. Bradley Hospital’ın iletişim bozuklukları departmanının kurucu müdürlüğünü yaptı ve Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne bağlı iki tane Otizmde Bilimin Durumu komitesinde görev yaptı.
Dr. Prizant 1998’den beri, özel bir uygulama olan Çocuklukta İletişim Hizmetleri’ni yönetmektedir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yurtdışında 100’den fazla okul bölgesine danışmanlık vermektedir. Binlerce aileye, önde gelen eğitmenlere, politika yapıcılara ve hükümet yetkililerine tavsiyede bulundu. 1995’ten beri otizmli çocuğu olan yüzlerce ebeveynin katıldığı yıllık rehabilitasyona yardımcı liderlik etmektedir ve uluslararası alanda tanınan uzmanlar ile Rhode Island’da iki günlük bir otizm sempozyumuna ev sahipliği yapmaktadır.
Dr. Prizant, otizmin temel zorluklarını ele alan kapsamlı bir yaklaşım olan SCERTS (Sosyal İletişim, Duygusal Düzenleme ve İşlem Desteği) Modeli’nin baş yazarıdır. Sayısız bilimsel makalelerin ve bölümlerin yazarı olan Dr. Prizant, Amerikan Konuşma-Dil-İşitme Derneği Onur Ödülü’nü, Princeton Üniversitesi-Eden Vakfı Otizmde Kariyer Ödülü’nü ve Küresel ve Bölgesel Asperger Sendromu Ortaklığı Kutsal Nörotipik Ödülü’nü aldı. Eşi Dr. Elaine Meyer ve genç oğulları ile birlikte Cranston, Rhode Island’da yaşıyor.

Tom Fields-Meyer, Following Ezra: What One Father Learned About Gumby, Otters, Autism, and Love from His Extraordinary Son, biyografisinin yazarı, Ulusal Musevi Kitap Ödülü’nün finalistidir. People dergisinin eski kıdemli yazarı, birçok kitapta yardımcı yazarlık yaptı, makaleleri ve deneme yazıları The New York Times Dergisi, The Wall Street Journal ve Los Angeles Times’da yayınlandı. Karısı Shawn Fields-Meyer ve oğulları ile UCLA Yazar Geliştirme Programı’nda ders verdiği Los Angeles’ta yaşıyor.

 

 

 

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı