%0
1001 Müthiş Şah-Mat - Nunn, Gm John

1001 Müthiş Şah-Mat

Gm John Nunn

Yayınevi: Analiz - İzmir

Yayın tarihi: 12/2012

ISBN: 9786056247255

Çevirmen : Alper Efe Ataman

Türkçe | 300 Sayfa | 17 x 24 cm.

Tür: Satranç, Bulmaca, Oyun

  • 40,00 TL

Ülkemiz satranç severlerinin en çok talep gösterdiği kitaplar soru kitapları. Birçok strateji kitabı yayınlamanın ardından, 2013 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası öncesinde yepyeni soru kitaplarıyla karşınıza çıkmak istedik. 1001 Müthiş Şah-Mat, 6 yeni kitaptan oluşacak olan bu yeni projemizin ilk adımı.
 
“Gençten yaşlısına, başlangıç seviyesindeki satranç severden, dünya şampiyonuna kadar her düzeydeki satranç sever için mat yapmak oyunun en zevkli bölümüdür. Matla ilgili karşınıza çıkacak fırsatları oyun sırasında fark edebilmek ise çok önemli bir beceridir. Bu kullanımı kolay kitap, bu konuda kendinizi nasıl geliştirebileceğinizi gösterir. Büyükusta John Nunn’ın rehberliğinde, okuldaki bir karşılaşmada, kulübünüzdeki turnuvada, hatta şampiyonluk maçında, karşınıza çıkacak bir sonraki rakibi bitirici bir matla şaşırtmak için hazır olacaksınız!
 
1001 Müthiş Şah-Mat kitabında yalnızca gerçek karşılaşmalarda ortaya çıkmış olan konumları inceleyen GM Nunn, bu yaklaşımıyla bizlere fırsatların hepimizin oyunlarında çıkabileceği hissini vermekte. Sunulmuş olan konumlar, içerdikleri tema ve zorluk derecesine göre sınıflandırılmıştır. Doğru yanıtları bulabildiğinizde verilen puanlar ise, seviyenizi somut bir şekilde tespit etmenize imkân tanır. Son bölümde karşınıza ‘Zorlu Mat Soruları’ çıkacak. Ancak endişelenmeyin: bu bölüme gelene kadar kazandıklarınızla, ilk başta ‘çok zor’ olarak düşüneceğiniz soruları çözmek sizin için artık sorun olmayacak!

GM John Nunn satranç dünyasının saygın isimlerinden birisidir. Satranç olimpiyatlarında dört altın madalya kazanmış olan büyükusta, aynı zamanda üç defa da Dünya Problem Çözme Şampiyonu unvanını elde etmiştir. Oldukça saldırgan bir oyun stiline sahip olan GM Nunn, en güzel oyunlarını fedalar, şah avları ve matlarla taçlandırmıştır.”
 
İçindekiler:
 
 
* Basit Matlar
* Arka Sıra Matları
* Oyunsonunda Mat
* Korkunç Uzun Çapraz
* Piyon Terfisi Matları
* Kale ve Hafif Taşlarla Mat
* Müthiş Duble Kaleler
* Savunmanın Yok Edilmesi
* Kalenin Hattında İnfaz
* Vezir Fedaları
* Hat Açarak Mat Yapma
* Kareleri Bloke Ederek Mat Yapma
* `Açarak Şah` ya da `Çifte Şah` İçeren Matlar
* Rakip Şahı Avlamak
* Çeşitli Matlar
* Mat Temalarının Gözden Geçirilmesi
* Zorlu Mat Soruları
 
Bu 17 başlıkta toplam 1001 soru okurlara yöneltilmiştir. Her sorunun sahip olduğu puanlar, kitabı ciddi şekilde çalışacak olan satranç severlerin seviyesini somut bir şekilde tespit etmesine imkan tanır. Toplayabileceğiniz 2630 puan var. Acaba siz kaç yapabileceksiniz?

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı