Cengiz Hanın Hazinesi - Cussler, Clive

Cengiz Han'ın Hazinesi

Clive Cussler

Yayınevi: Altın

Yayın tarihi: 05/2007

ISBN: 9789752108547

Yazar : Dirk Cussler

Çevirmen : Zeliha İyidoğan Babayiğit

Türkçe | 511 Sayfa |

Tür: Macera

Cengiz Han...
Tüm zamanların en büyük fatihi... Hükümdarlığının zirvesindeyken imparatorluğunun sınırları Pasifik Okyanusu'ndan Hazar Denizi'ne dek uzanıyordu. Fetihleri ile efsaneleşen bu ünlü imparatorun mezarı ise unutulmuş, bir sır olarak kalmıştı.
Şimdiye dek...

Tabiat Ana'nın bir cilvesi olduğu sanılan amansız dalga, Baykal Gölü'nde petrol araştırması yapan bir ekibi yok etmek üzeredir. Dirk Pitt, ekibin imdadına yetişerek onları kurtarır, ama bu kez de kendisi ölümle burun buruna gelir.
Faciayı henüz atlatan ekibin kaçırılması ve Pittin gemisinin batırılmaya çalışılması görünenin ardından başka gerçekler olduğunu ortaya koyar. Tüm ipuçları Moğolistan'ı ve ölümcül sabotajlarla global petrol piyasasını altüst eden, Çin'e petrol satmak için anlaşmalar yapan esrarengiz bir Moğol'u işaret etmektedir. Bu karanlık adam, atalarının fetihlerini yeniden canlandırma hayalleri kurmakta ve Cengiz Han'ın hazinesi sayesinde düşlerini gerçekleştirecek güce sahip olacağı günleri iple çekmektedir. Dirk Pitt ve Al Giordino, Sibirya'nın buz tutmuş göllerinden Gobi Çölü'nün sıcak kumlarına dek uzanan bir alanda bin bir türlü entrika, macera ve ölümle yüz yüze gelerek topladıkları ipuçlarıyla esrarengiz hazineyi bulmaya çalışmaktadırlar. Bu arada en önemli görevleri; kendini cinayet işleme tutkusuna kaptırmış olan zengin Moğol işadamını durdurmaktır.

Soluk kesen gerilimi ve olağanüstü hayal gücüyle bezenmiş yepyeni romanıyla Clive Cusslar tekrar karşımızda...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı