Murathan 95 - Mungan, Murathan

Murathan 95

Murathan Mungan

Yayınevi: Metis

Yayın tarihi: 05/1996

ISBN: 9789753420976

Türkçe | 533 Sayfa |

Açık söylemek gerekirse, bu kitabı nasıl tanımlayacağımı, adlandıracağımı ben de bilemiyorum, sizin de göreceğiniz gibi, eşine sık rastlanan türden bir kitap değil.. Eğer bir tanımlamaya ille de gereksinim duyuluyorsa, kısaca, bir tür derleme ya da seçmeler kitabı; bir "retrospektif", ya da bir albüm kitap, dye adlandırılabilir..

Bana göre ise, okurun huzurunda kırk yaşıma küçük bir saygı duruşu... Profesyazar olmaya karar vermiş biri olark, ilk imzalıyazısını, yirmi yıl önce, yirmi yaşındayken yayımlamış birinin, üstelik yirminc kitabı olarak buna hakkı olduğunu düşünüyorum.

Bu kitabı, bundan beş yıl önce tasarlamaya başlamış, 15-22cm. ölçülerinde sayfaları boş bir "kitap maketi" yaptırarak, karşısına geçmiş; kitabı kuraya, düşünmeye, düşlemeye onunla birlikte yaşamaya başlamıştım. Günlük hayatın akışı ve karmaşası içinde araya birçok şey girdi, ne dilediği yoğunluk ve tartımda çalışabildim bu tasarının üstünde, ne tamamlanmasını düşündüğüm tarihe yetiştirebildim. Geçmişin bu çok çeşitli ve dağınık malzemesiyle düzenli bir biçimde ilgilenemedim; bu yüzden geçmişteki farklı konuaklama yerlerine saçılmış olan malzemenin ayklanması, seçilmesi, derlenip toplanıp bütünlenmesi uzun zaman araklıklarına yayıldı.

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı