%20
Ruhdanlık - Erem, Beril

Ruhdanlık

Beril Erem

Yayınevi: Kafe Kültür

Yayın tarihi: 10/2019

ISBN: 9786051432434

Türkçe | 160 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Deneme

  • 16,00 TL
  • 20,00 TL

“Beni bana hatırlatmıştı. Arkamdaki iskeleden homurtulu seslerle ayrılan vapurlar gibi, şimdiki zamandan ayrılan geçmişimin arkada bıraktıkları da ıssız bir vadiye doğru yol alıyordu. Ne vardı orada? Aşk mı? Hayır. Aşk hep ileriye bakar. O gelecektedir. Anda var olanın söz veremediğini fısıldar ruha. Bana kendini fısıldıyordu. Dinle-me-seydim o sesi, görmeseydim o elleri şimdi burada olmazdım.
 Bir simidin üzerine rasgele serpilen susamların, böyle narin, böyle umut saçan devinimlerle gelip de yanıp tutuşan ruhdanlığıma bir buz, bir katre devrim olacağını nereden bilirdim?”


Ruhdanlık...

Beril Erem’in yazınsal yetilerini keşfederken öykülerinde çokça rastlanan ilginç ve edebi sözcük arayışları, ilk kitabının ismini de ölümsüzleştiren yeni bir kelime sunuyor okuyucuya.

Toplam 17 öyküden oluşan Ruhdanlık, her biri farklı…

Erem’in öykülerini okuduğunuzda sadece akıcı, sorgulayıcı dilinin ve kıvrak üslubunun yardımıyla değil; kadını ve erkeği insan yapan, daha sonra onları tüm zaafları ve tutkularıyla ayrıştırıp, bu öyküler sayesinde yeniden bir araya getiren bir anlatım şöleniyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Şölenin şenlik ateşleri altında toplanan tüm anlatıcıların ortak sesi ve nefesiyle.


Beril Erem, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Ege Üniversitesi Turizm Fakültesinde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi’nde de işletme yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kısa bir dönem turizm sektöründe çalıştıktan sonra, 12 yıl uluslararası bir firmada pazarlama iletişimi yöneticiliği yaptı. 2007-2014 yılları arasında bir dergide “Eni Konu” adlı köşesinde dönemin politik ve sosyolojik sorunlarını sarkastik bir dille eleştirdiği yazılar yazdı. 2017 yılında, online dergi SenveBen’de “Uykusuz Klavye” mahlasıyla, çoğunlukla kadınlara yönelik şiddetin duygusal yansımalarını, kadın erkek ilişkilerinde bireylerin çarpık ve totaliter yargılarının neden olduğu sorunları, birlikte varoluş çabalarının yarattığı sancıları irdelediği kısa hikayeler yazmaya başladı. Halen aynı dergide editörlük ve yazarlık yapan Beril Erem evli ve iki kız çocuğu annesidir

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı