Sahibinden Devren Yalnızlık - Yılmaz, Tuğrul

Sahibinden Devren Yalnızlık

Tuğrul Yılmaz

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 10/2019

ISBN: 9786056976940

Türkçe | 96 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Deneme

 Büyük bir kalabalık sabırsızlıkla beklerken bizi dünyada, insan asıl doğduğu anda başlıyor yalnız kalmaya.
İnsan modern dünyada kendisini daha kalabalık olduğunu sanmasına rağmen, aslında  yalnızlığının da daha çok arttığının farkında. Yalnızlığının farkında olduğu andan itibaren ise,  gelişen teknoloji sayesinde bir takım araçları kullanarak tanımadığı insanlarda buluyor çareyi. Sosyal medya mecralarını kullanarak; takip etme, beğenme ve beğenilme güdüsü ile kendisini bir şekilde tatmin etmeye çabalıyor,  bu çabanın ne kadar sahte olduğunu ise zamanla anlıyor.
Gelişen teknoloji insanı yalnızlığa daha fazla mahkum ediyor. Kalabalıklaştığını sanan insan daha da yalnızlaşıyor. Fakat yalnızlık hiçbir dönemde farklılık göstermiyor.  Tersine her dönemde yalnızlık kavramı aynı şeyleri barındırıyor. Değişen yalnızca zaman, mekan ve yaşadığımız olaylar.
Bu kitapta da,  bazı yazarlardan alınan örneklere yer verilerek,  orada yazılanlar ile günümüzde yaşadığımız yalnızlığın benzer özellikler taşıdığı, sadece dönemsel farklılıkların onu farklı yorumlamamıza neden olduğu yazılmıştır.
Modern çağa ayak uydurarak yazdığımız yazılar, önü arkası gelmeyen görsel ve işitsel paylaşımlar, bir daha hiç yüzüne bakmayacakmışız gibi insanların arkasından yaptığımız yorumlar, her gün saatlerce karşı karşıya olduğumuz akıllı teknolojik aletlerin bizi “bir başımıza, yalnız” bırakmasından kaynaklanmıyor mu? Aslında hepimiz, bir delinin kuyuya attığı taşı bile birlikte çıkarmak için çabalamayı unutan “akıllılar” değil miyiz?
Çünkü yalnızlık hiç tanımadığımız insanlarla yapılan gizli bir ortaklıktır..

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı