SUÇ VE CEZA - Dostoyevski, Fyodor Mihayloviç

SUÇ VE CEZA

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Yayınevi: Armoni

Yayın tarihi: 01/2001

ISBN: 9789758523009

Çevirmen : DERYA SUNGUR

Türkçe | 453 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

Klasikler okundukça çoğalan ve yüzyılara ulaşan bir kavram olarak yerini alıyor. Dünya edebiyatında, klasik olmuş ve yazıldığı günden bu yana milyonlarca adet basılmış kitaplar vardır. Bu kitaplar arasında Dostoyevski'nin eserlerinin özel bir yeri bulunuyor. Ruslar'ın bütün dünyaya hediye ettiği bu güçlü kalem, bütün eserlerinde, evrensel bir mesajın peşinde giderken, yaşadığı dönemin sosyo-politik yapısını, toplumsal kaosunu işlemekteki başarısıyla dikkatleri üzerine çekmiştir.

"Suç ve Ceza" yazarın bir psikolojik gerilim içinde, kitabın başından sonuna kadar bir cinayetin izlerini sürüyor. Romanın kahramanı Raskolnikov'a toplumsal yaralar, din, aşk, yardımlaşma, kötülük gibi kavramları tanımlattıran yazar, gözümüzün önünde farklı bir coğrafyanın haritasını çıkarıyor.

Suç nedir? itiraf erdem midir, sevgi hakmıdır, din gereklimidir... gibi sorular yerli yerine oturuyor kitapta.. "Suç ve Ceza" yayınlandığından bu yana, bu sorularla uğraşanların işini kolaylaştırmaya çalıştı; bundan sonra da hep en çok okunan özelliği ile bu görevini yürütecek nitelikte ir roman...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı