Türkiye Muhasebe Finansal Raporlama Standartlarının Getirdiği Temel Değişiklikler ve Finansal Analiz - Bodur, Gülşirin

Türkiye Muhasebe Finansal Raporlama Standartlarının Getirdiği Temel Değişiklikler ve Finansal Analiz

Gülşirin Bodur

Yayınevi: Gazi Kitabevi

Yayın tarihi: 02/2012

ISBN: 9786054562596

Türkçe | 233 Sayfa | 16 x 24 cm.

Tür: Finans-Muhasebe

Bu kitap, finansal kullanıcılarına yönelik olarak, Türkiye Muhasebe/Finansal Raporlama Standartlarının (TMS/TFRS) değerleme ve sınıflandırmada getirdiği değişiklikleri ve bunların finansal analiz sonuçları üzerindeki etkilerini ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır.

Standartlar, belirli bir finansal tablo formatı önermektedir. Bu nedenle, finansal tablo kelimeleri Tek Düzen Hesap Planı (TDHP) çerçevesinde ele alınmıştır. Bu kapsamda, çalışmaya dahil edilen her bir kalem için, TDHP'deki tanım ve Vergi Usul Kanunu'nda yer alan değerleme esaslarına kısaca değinilmiş, ardından ilgili kalemi düzenleyen TMS/TFRS'ler detaylı olarak ve uygulama göstermesi açısından, SPK'nın finansal tablolar ile ilgili duyurusuna yer verilmiştir. Finansal tablo kalemleri için TMS/TRFS'nin getirdiği değerleme ve sınıflandırma farkları belirlenerek, bunların finansal analiz sonuçlarına etkileri (likidite, borçlanma, karlılık, aktivete ve büyüme açısından) değerlendirilmiştir.

Ayrıca, standartlara göre hazırlanması zorunlu hale gelen nakit akış tabloları ve konsolide finasal tablolarla ilgili düzenlemeler ve bunların analizi de ele alınmıştır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı