Yavaş Ebeveynlik 2 - Mermer, Pınar

Yavaş Ebeveynlik 2

Pınar Mermer

Yayınevi: Altın

Yayın tarihi: 04/2015

ISBN: 9789752119659

Türkçe | 168 Sayfa | 13.5 x 19.5 cm

Tür: Aile

Farkındalık yolculuğuna hazır mısın?
Yavaş Ebeveynlik kitabında bol bol dertleştik. Birbirimize yabancılaştığımızdan, tüketim odaklı, yüksek beklentili olmamızın bizdeki etkileri ve çocuklarımız üzerindeki zararlarından bahsettik. 
Bu kitapta ise yavaş ebeveynlik felsefesinin farkındalık ve kendi kendini iyileştirme kısmına vurgu yapacağız. Ruh sağlığı yerinde çocuklar için önce ruh sağlığı yerinde ebeveynler olma yolculuğunda size eşlik etmek niyetim.
İlk kitapta çocukluk dönemindeki travmatik deneyimlerin bizi nasıl etkilediğinden bahsettik. Şimdi ise nasıl başa çıkacağımızı, çocuklarımızı nasıl koruyacağımızı konuşacağız. Bu kitapta kardeşlikten hayvan sevgisine, istismardan zorbalıkla mücadeleye, öfke krizlerine müdahaleden kendi kendini sakinleştirmeye kadar ruh sağlığı yerinde bir çocuk yetiştirmek için size yardımcı olacak konularda rehberlik bulabileceksiniz.

YAZAR HAKKINDA
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Pınar Mermer, klinik psikoloji alanındaki uzmanlığını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Prof. Byron Norton’la birlikte oyun terapisi eğitim ve süpervizyon çalışmalarını yaptı.
Bir dönem Hollanda Groningen Üniversitesi’nde sağlık psikolojisi ve sosyal psikoloji üzerine çalışmalar yaptı.
Uzmanlık alanı; çocuklarla oyun terapisi uygulamaları ve ebeveyn danışmanlığıdır.
Koruyucu ruh sağlığı çalışmaları kapsamında ebeveyn ve uzman eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda Hürriyet Aile’de yazıları yayımlanmaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı