Ygs Coğrafya Soru Bankası - Eren, Erdem

Ygs Coğrafya Soru Bankası

Erdem Eren

Yayınevi: Edam

Yayın tarihi: 09/2014

ISBN: 9786054919024

Türkçe | 320 Sayfa | 20 x 27 cm

Tür: Sınav Hazırlık / YGS

Coğrafya, insanın yaşadığı ortamı ekolojik, ekonomik, sosyal ve siyasal yönleriyle tanımak amacıyla giriştiği çabaların sonucu olarak ortaya çıkan çok yönlü bir bilimdir. Bu yönu¨yle oldukça renkli, eğlenceli, bir o kadar da hayranlık uyandıran bir alandır.
 Öğrenciler coğrafyayı sözel ve sayısal ayrımının tam ortasında duran ve her iki yeteneği de gerektiren bir ders olarak görür. Bu algı, doğru bir algıdır.

EDAM YGS Coğrafya Soru Bankası öğrencilerinin soruları ve yorumlarıyla olgunlaşan bir öğretmenin zengin deneyimlerinin bir sonucudur. Amacımız sizlere en iyiyi sunmaktır. Kitabımız 9 ve 10. sınıf coğrafya konularını içermektedir. İçerisinde özet konu anlatımı ve testler bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi 9 ve 10. sınıf konuları coğrafyanın temelini oluşturmakta, sadece YGS değil, LYS’de de bu konulardan çok sayıda soru çıkmaktadır. Kitabın özet anlatım bilgileri kısa, öz ve kolay anlaşılır şekilde sunulmaya çalışılmıştır.

Bu eserle öğrencilerin;
Derslerinde başarılı olmasını sağlamak,yorumlama, karşılaştırma, analiz etme ve sınıflandırma gücünü geliştirmek,konuları bir bütünlük içinde kavramalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Ayrıca gereksiz bilgi ve detaydan kaçınarak zihin dağınıklığını önlemek üzere,MEB’in yeni orta öğretim coğrafya programı; ÖSYM soru tekniği ve
ÖSYM’nin sorularında sıklıkla kullanılan terimler ve yargılar dikkate alınmıştır. Böylece elinizdeki soru bankası kitabının pratik ve özgu¨n bir başucu kaynağı olmasına özen gösterilmiştir.

Kitapta öğrencilere coğrafyadaki nedensellik, ilişki (bağlantı), dağılış ilkeleri doğrultusunda doğru cevap, çeldirici ve yanlış cevap ayrımı becerisi kazandırmayı sağlayan bir yöntem izlenmiştir.

Soru Bankamızdan iyi bir şekilde yararlanmak için, önce özet anlatım kısımları okunmalı, sorular çözüldükten sonra yanlışlarla ilgili konular tekrar gözden geçirilip öğrenilmelidir.

Burada son olarak, kitabın hazırlanmasına katkıda bulunan Gülay ÇEVİK, Recai KÜÇÜKDAL, Ramazan DİKER, Ali GÜNEŞ ve Birol ERDOĞDU’ya teşekkür ederim.

Hepinize sadece YGS ve LYS’de değil, tu¨m hayatınızda başarılar dilerim.

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı