%0
Sevdiğin Biri Öldüğünde Ne Olur? : Küçük Çocuklara Ölümü Açıklayan Kitap - Jay, Caroline

Sevdiğin Biri Öldüğünde Ne Olur? : Küçük Çocuklara Ölümü Açıklayan Kitap

Caroline Jay

Yayınevi: Sola Kidz

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786057628053

Yazar : Jenni Thomas

Çevirmen : Buket Konur

Türkçe | 32 Sayfa | 22 x 22 cm

Tür: 0-6 Yaş Okuma Kitapları

  • 13,00 TL

Sonunda, çocukların ölümle ilgili korkuları olabileceğini anlayan ve sorularını gerçekten yanıtlayan bir kitap çıkıyor! Bu kitabı, benim gibi; ailesinden birini, çok sevdiği birini ya da evcil hayvanını kaybeden bir çocuğa nasıl destek olabileceğini merak eden herkese tavsiye ederim. Benim kitaplığımda yerini aldı. Umarım okullarda da “bilgi” içeren kitaplar arasındaki yerini alır.
- Gabby Hails-Smith, Ebeveyn

Çocukların soruları; ruhlarının bir penceresi ve içsel düşüncelerinin ve duygularının bir aynasıdır. Bu önemli kitap, bakıcıların, ebeveynlerin çocuklara bu soruları hassas ve bilinçli bir şekilde yanıtlamaları konusunda yardımcı olacaktır. Çocuklarla ölüm hakkında anlamlı bir diyalog kurmak isteyen herkese öneririm.
- Linda Goldman, Children Also Grieve and Life and Loss:
A Guide to Helping Bereaved Children kitabının yazarı

Bu küçük kitap, yetişkinler için sevdiği birinin ölümüyle yüzleşen çocuklara yardım etmelerini sağlayacak harika bir rehber. Böyle zamanlarda hem çocuk hem de yetişkin, zor sorular sormaktan kaçınabilir ve bu kitap kesinlikle hem şaşırtıcı hem de rahatsız edici olanı tanımlamaları ve tartışmaları için onlara yardımcı olacaktır.
- Doktor Richard Wilson, Çocuk Doktoru

“Sevdiğin Biri Öldüğünde Ne Olur?” çocukların sorduğu çok büyük sorulara dayanan, güzel resimleri olan bir kitap.
“İnsanlar neden ölmek zorunda ki?”, “Ölenler nereye gidiyorlar?” ve “Cenaze nedir ve çocuklar gidebilir mi?” gibi sorular, yetişkinlerin ve çocukların birlikte neler düşündüklerini keşfetmelerine yardımcı olmak için basit, doğru ve net bir şekilde yanıtlanıyor. Çocukları paylaşmaya teşvik eden çizim, boyama ve konuşmalar içeriyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı