%10
Zeytin Kız ile Zeytin Nine Söylenceler Dünyasında - Çağlayan, Suat

Zeytin Kız ile Zeytin Nine Söylenceler Dünyasında

Suat Çağlayan

Yayınevi: Yakın

Yayın tarihi: 10/2012

ISBN: 9786056323232

Türkçe | 240 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

  • 13,50 TL
  • 15,00 TL

Hiçbir ağaç, zeytin ağacı kadar kutsal kabul edilmemiş; hiçbir ağacın üstüne bu kadar çok efsane üretilmemiştir.

Tarih boyunca pek çok kültürde; sağlığın, umudun ve her şeyin ötesinde barışın simgesi olmuştur zeytin ağacı. Antik çağların tanrı ve tanrıçalarından azizlere, hekimlere dek herkes tarafından saygı görmüş ve korunmuştur. O nedenledir ki, Ege ve Akdeniz'in mitolojik tanrıları zeytin kokar...

Bir zeytin dalı ile Nuh'un gemisine dönen güvercin, tufanın bittiğini vurgularken aynı zamanda yeryüzüne barışı da getirmiş olur.

Her taşın altında bir öykünün gizlendiği ülkemizde, zeytin ve barış kokulu Urla'da yaşar Yasemin. Binlerce yıllık bilge zeytin ağaçları ve Ayça Öğretmen ile kurduğu dostluk, onu bambaşka boyutlara taşıyacak ve zeytin ağaçlarıyla örülü düşlerinde, 'Zeytin Kız' olarak Söylenceler Dünyası'nı keşfedecektir.

Bu yolculukta yalnız değildir elbette. Zeytin Nine, tıpkı zeytin ağaçları gibi onun dostu ve sırdaşıdır. Antik çağın bütün tanrı ve tanrıçaları, düşlerle örülü yolculuğun bir anında beliriverir Zeytin Kız'la Zeytin Nine'nin yanı başında.

Zeytin ağaçlarının o sevimli; sevimli olduğu kadar hüzünlü dünyalarını çok seveceksiniz. Kahramanlarımızla birlikte, zaman tünelinde başka başka çağlara yolculuk yaparken, yaşadığımız ülkenin zeytinle gelen kültürel zenginliklerine şaşıracaksınız.

Söylenceler Dünyasını keşfetmeye hazır mısınız?

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı