%26
Gölgelerde Savaşanlar : Fransız Direnişçilerinin Gerçek Tarihi  - Gildea, Robert

Gölgelerde Savaşanlar : Fransız Direnişçilerinin Gerçek Tarihi

Robert Gildea

Yayınevi: Kalkedon

Yayın tarihi: 02/2018

ISBN: 9786054979769

Çevirmen : Önder Seçkin

Türkçe | 678 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Dünya Siyasi Tarihi

  • 43,66 TL
  • 59,00 TL

Fransız Direniş Hareketi tarihinin yeniden yazıldığı bu kitapta, de Gaulle’cü çarpıtmalardan kurtularak, Direniş gerçeğinin kendi ayakları üzerinde dikilmesini okuyacaksınız.

 

Yıllarca Fransa’nın yeni imajına kurban edilen, gizlenen, çarpıtılan direnişçiler ve onların gerçek öyküleri Robert Gildea’nın kaleminden yeniden hayat buluyor. De Gaulle’cü Yeni Fransa mitine kurban edilen komünist, anti-faşist, Yahudi direnişçilerin ve kadınların bu büyük mücadeleleri, anılarla ve belgelerle bugüne taşınıyor.

 

Bugüne değin İnsan hakları, demokrasi ve Fransız kahramanlığıyla soslanarak  anlatılan bu büyük mücadelenin aslında ne kadar sert yaşandığını, ihanet, ölüm ve kahramanlığın o günler için nasıl sıradan olduğunu okuyacaksınız. Hak edilmeyen payeler, savaş sonrası yaratılan “aslında olmayan” kahramanların yanısıra, hayatlarını hiçe sayan ölen, öldüren ve adı bile anılmayan gerçek direnişçiler ile tanışacaksınız.

 

Fransız Direniş tarihi aynı zamanda Nazi zulmünün, katliamların, işbirlikçilerin, korkakların ve ihanetin de tarihidir. Bütün bunların yanısıra Direnişin ana hafızasını temsil edenler bu önemli anda onurlarını korumanın en iyi yolunun kahramanlık değil, acı çekmek olduğunu öğrendiler. İşte onların gerçek hikayesi.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı