%0
Yapı Malzemeleri 1 : Malzeme Bilimi - Şimşek, Osman

Yapı Malzemeleri 1 : Malzeme Bilimi

Osman Şimşek

Yayınevi: Seçkin

Yayın tarihi: 01/2019

ISBN: 9789750252020

Türkçe | 166 Sayfa | 16,00 x 24,00 cm.

Tür: Genel Mühendislik

  • 21,00 TL

Gördüğü yoğun ilgi sonucu, kısa sürede 5. baskısını yapan eser, güncellenmiş hali ile okuyucuların beğenisine sunulmuştur.
Yapı Malzemeleri konularını içeren bu çalışma, "Yapı Malzemeleri – I" ve "Yapı Malzemeleri – II" isimlerinde iki ayrı kitap olarak sunulmuştur. Bu kitaplar;  Teknoloji Fakülteleri İnşaat Mühendisliği Bölümlerinin "Yapı Malzemeleri" dersinin müfredatına uygun olarak hazırlanmış ve hali hazırda bu bölümlerde ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, Mimarlık Bölümleri ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri ile MYO İnşaat Programlarında "Yapı Malzemesi" ve "Yapı Malzemeleri" derslerinde de kaynak kitap olarak kullanılmaktadır.
Şu anda incelemekte olduğunuz bu "Yapı Malzemeleri – I" kitabında geçmişten günümüze kadar inşaat sektöründe kullanılan yapı malzemelerinin, içyapısı, mekanik, teknolojik, fiziksel, termik, akustik ve kimyasal özelikleri hakkında konular, genel ve kavramsal anlamda açıklanmaya çalışılmış, açıklanan konuların daha iyi ve kolay anlaşılması için şekil ve fotoğraflarla desteklenmiştir.
Bu kitap, ilgili bölüm öğrencilerinin yapı malzeme biliminin daha iyi anlayabilmeleri için  açıklayıcı bilgiler yanında  örnek soru ve çözümleriyle konular anlatılmıştır.


Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Katı Cisimlerin İç Yapısı
- Mekanik Özellikler
- Teknolojik Özellikler
- Fiziksel Özellikler
- Termik Özellikler
- Akustik Özellikler

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı