%25
Bağlanma Korkusu - Stahl, Stafanie

Bağlanma Korkusu

Stafanie Stahl

Yayınevi: Kuraldışı

Yayın tarihi: 05/2014

ISBN: 9789752752771

Çevirmen : Ceyda Aydın

Türkçe | 264 Sayfa | 13.5 x 21 cm

Tür: Kadın-Erkek

  • 20,25 TL
  • 27,00 TL

Herkes “hayatının erkeğini” veya “hayatının kadınını” bulup mutlu olmak ister. Ancak bazıları hep “yanlış  insan”a  rastlar…  Bazılarının  ilişkisi  ise  en  yakın  olduklarını  hissettikleri  dönemlerde bozulur.  Yürüyen  bir  evlilikleri  veya  birliktelikleri  olduğu  halde  hayatı  paylaşamazlar,  mutlu değildirler, kendilerini yalnız ve kötü hissederler. 
İçine  sürüklendikleri  durumu  anlamaları  ve  aşmaları  için  bazen  biraz  geriye  gitmeleri  gerekir.
Elinizdeki kitap  tam da bunu yapıyor; bir adım geriye giderek  tutkulu ve güvenli aşk  ilişkilerinin bozguna uğramasına yol açan ve bilinçaltımızın derinlerinde yatan korkuları aydınlatıyor. 
Mutsuz  ilişkilerin  birçok  nedeni  olabilir  tabii  ama  psikoterapist  Stefanie  Stahl  çoğunun  altında bağlanma korkusunun yattığını  söylüyor. Ne  “evet” ne de  “hayır” diyebilen,  en  tutkulu oldukları anlarda  birdenbire  uzaklaşan  ve  ilişkileri  krize  giren  çiftlerin  bu  korkunun  kurbanı  olduğunu
belirtiyor.  Bağlanma  korkusu  yaşayanların  tipik  davranış  biçimlerini  örneklerle  açıklayarak, “Avcıları”,  “Prensesleri”  ve  “Duvarcı  ustalarını”  tanıtıyor. Ayrıca  bu  korkunun  nasıl  oluştuğunu anlatmakla kalmayıp ondan kurtulmanın yollarını da gösteriyor. 
Bağlanma korkusunu hem  tanıtıp, hem de üstesinden gelmeyi öğrettiği  için bu kitap bu korkunun kurbanları ve onların partnerleri  için bir  tür  rehberdir;  iyi düşünün, belki size, belki de sevdiğiniz birine, bir yakınınıza gereklidir…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı