%10
Beyaz Diş - London, Jack

Beyaz Diş

Jack London

Yayınevi: Maviçatı

Yayın tarihi: 04/2018

ISBN: 9786059133043

Türkçe | 182 Sayfa | 13.5 x 21.5 cm

Tür: Roman Öykü

  • 9,90 TL
  • 11,00 TL

Jack London, bu romanda babası safkan bir kurt, annesi ise bir kurt köpeği olan Beyaz Diş’in yaşam mücadelesini daha doğumundan başlayıp akıcı ve yalın bir dille anlatır. Beyaz Diş’in evcillikle vahşilik arasında gidip gelen hayatını yine onun gözünden anlatır bize.
Jack London’un bu muhteşem kitabını okurken, doğayı, insanı, hayvanı, iyiliği ve kötülüğü bir kurt köpeğinin gözünden yeninden anlamlandırır ve kendi ezberimizi gözden geçirmek zorunda kalırız.
Hırlayarak kabardı ve kulaklarını geri¬ye doğru yatırdı ama ne ısırdı ne de sıçrayarak kaçtı. El üstüne doğru inmeye devam etti. Yavaş yavaş yaklaştı. Sonunda kabaran tüylerine dokundu. Hayvan şefkatli elin altında büzüldü, el, da¬ha fazla bastırarak onu okşadı. Büzülerek, hatta titreyerek kendi¬sini tutmaya çalıştı. Bu elin ona dokunup, duygularını zorlaması azap verici bir şeydi. İnsanların elinden ona gelen kötülükleri bir gün içinde unutamazdı. Fakat bu, Tanrı’nın isteği olduğundan, ona uymaya zorladı kendini. Okşayan, seven bir hareketle el kalkıp yeniden iniyordu. Bu durum devam edip gitti. Elin her kalkışında hayvanın tüyleri ka¬barıyor, her dokunuşunda kulakları yatıyor ve boğazını büyük bir hırıltı dolduruyordu. Beyaz Diş içgüdüsünün etkisi ile tekrar tekrar hırladı. Bununla, karşılaşacağı herhangi bir kötülüğe karşı koymaya hazır olduğunu belirtiyordu.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı