%0
Hakikatperest Olalım  - Mısrî, M. Şemseddin

Hakikatperest Olalım

M. Şemseddin Mısrî

Yayınevi: Revak

Yayın tarihi: 09/2019

ISBN: 9786058277571

Türkçe | 144 Sayfa | 13,50 x 21,00 cm

Tür: Din / İslamiyet

  • 32,00 TL

Mısrî Âsitânesi son postnişîni Mehmed Şemseddîn Mısrî, ârif, nâzenin, müdekkik bir âlim ve velûd bir yazardır. İzahları ve ortaya koyduğu delilleri taassuptan uzak olup; okuyucuyu düşünmeye sevk eden, vicdanı, aklı selîmi, doğru muhakemeyi, araştırmayı ve tecrübeyi esas alan lâtif bir üslûba sahiptir.
Devrinin seçkin simâları arasında nâdide bir yere sahip ve "Mısrîi Sâni/İkinci Mısrî" unvânına lâyık Şemsîi Mısrî'nin dört risâlesi, Hakikatperest Olalım adı altında bir araya getirilmiştir. Bunlardan Cûybârı Şemsî, bazı oryantalistlerin Hz. Peygamber aleyhindeki yazılarına reddiye niteliğindedir. Dilfikârı Şemsî, Hz. Ali efendimize atılan iftiralara cevap mâhiyetindedir. İğbirârı Şemsî, tarikat büyükleri arasındaki ihtilafların tahlilini ve bu ihtilaflardan üstünlük payesi çıkaranlara verilen cevapları içermektedir. Asârı Şemsî ise, müellifin bizzat şahit olduğu veya şahitlerden dinlediği olağanüstü hâdiseleri ve ruhun bekâsını konu edinen bir risâledir.
Ehlibeyt'e vakfı vücûd etmiş, Hz. Peygamber'in "Allahım bana eşyanın hakikatini olduğu gibi göster." meâlindeki duasını şiar edinmiş Şemseddin Efendi'nin ilk defa neşredilen bu risâleleri, mâneviyat dünyamıza yeni tefekkür boyutları ve Mısrî neşvesi katacaktır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı