Demokrasi ve Değişim İçin Biraz Daha Işık : Toplu Yazılar - Kara, Mazhar

Demokrasi ve Değişim İçin Biraz Daha Işık : Toplu Yazılar

Mazhar Kara

Yayınevi: Arya

Yayın tarihi: 02/2020

ISBN: 9786054876419

Türkçe | 210 Sayfa | 13.5 x 21 cm

Tür: Politika - Türkiye

Kürt Halkı, Türkiye’deki mevcut siyasal dengeleri alt-üst edecek, iktidarların, yerel ve genel yönetimlerin oluşmasını sağlayacak büyük bir sivil siyasal güce ulaşmıştır. Değişim dinamizminin enerjisi buradadır. Bu denli büyük enerjiye sahip bir halk er ya da geç her türlü şiddet içerikli siyasal aksiyondan arınmış olarak hak ve hukuk mücadelesinden başarı ile çıkacaktır. Bu başarı, Kürtlerin ve Türklerin birlikte yeni bir çağın kapısını aralaması anlamına gelecektir..
Yıllarca sorun üreten siyasal tutumlarımız, sorunları ele alma ve yorumlama yaklaşımlarımız sonucunda biriktirerek önümüze yığdığımız devasa sorunlar yığınını çözmenin, özgürlük, barış ve demokrasi ekseninde gelişen siyasette ısrardır. Gerçek bir barışa ulaşmanın anahtarı budur. Asıl devrimci direniş bu siyasal hatta kalmak için sürdürülen, sürdürülmesi gereken büyük ve zorlu mücadeledir. Aksi takdirde, şiddet ile bezenmiş kanlı kültür kalıplarını kırmak mümkün değildir. Bu kanlı kültür kalıplarını kırmadan barış, demokrasi ve özgürlük hayalden öteye geçemez.

Ey şairler, yürekli insanlar, barışseverler uyanın! Şimdi barış şarkılarını çoğaltma, barışın yeni şiirini yazma zamanıdır.
İnanıyoruz ki barış, yakın bir zamanda sükun edecektir. Ve “Barış, bu kente bir başka yakışacaktır!”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı