Nutuk : Tam Metin - Atatürk, Mustafa Kemal

Nutuk : Tam Metin

Mustafa Kemal Atatürk

Yayınevi: Ege Kitabevi

Yayın tarihi: 01/2008

Türkçe | 717 Sayfa |

Tür: Atatürk  |  Modern Türkiye Tarihi

"Saygıdeğer Efendiler, sizi günlerce işagal eden uzun ve teferruatlı nutkum, nihayet geçmişe karışmış bir devrin hikâyesidir. Bunda milletim için ve gelecekteki evlatlarımız için dikkat ve uyanıklık sağlayabilecek bazı noktaları belirtebilmişsem kendimi bahtiyar sayacağım..."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 15 Ekim 1927 - 20 Ekim 1927 tarihleri arasında, Ankara'da bir yandan yaratıcısı bir yandan da canlı tanığı olduğu Türk inkilâbını, Türkiye cumhuriyetini, İstiklâl Savaşını, kısacası bir milletin şahlanış hikâyesini açık, ayrıntılı ve coşkun bir biçimde anlatır. Nutuk bir devrin, bir devrimin, dostların, düşmanların, inancın, bir memleketin inşaasının ve bugünümüzü yaratan, bugünümüzü borçlu olduğumuz Mustafa Kemal ve arkadaşlarının hikâyesidir. Bu kutsal emaneti sizlere eksiksiz ve günümüz türkçesine uygun diliyle tam metin olarak sunuyoruz.

"Efendiler, bu nutkumla, milli varlığı sona ermiş sayılan büyük bir milletin, istiklâlini nasıl kazandığını, ilim ve tekniğin en son esaslarına dayanan milli ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım. Bugün ulaştığımız sonuç, asırlardan beri çekilen milli felaketlerin yarattığı uyanıklığın eseri ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir... Bu sonucu, Türk gençliğine emanet ediyorum."

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı