%20
Allah Uğruna Savaş : Avrupa’nın Sosyoekonomik Evriminde Osmanlı’nın Rolü - İyigün, Murat

Allah Uğruna Savaş : Avrupa’nın Sosyoekonomik Evriminde Osmanlı’nın Rolü

Murat İyigün

Yayınevi: Fol

Yayın tarihi: 05/2024

ISBN: 9786256584389

Karton Kapak | Türkçe | 272 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Osmanlı Tarihi

  • 178,40 TL

Murat İyigün geniş bir tarih yelpazesinde din, ekonomik büyüme ve çatışmalar arasındaki bağlantılar üzerine büyüleyici ve ayrıntılarla zenginleşmiş bir kitap kaleme aldı. Allah Uğruna Savaş, Barış ve Refah, tarih, ekonomi politik, dinî çatışmalar da dâhil olmak üzere çeşitli alanlardaki araştırmacıların ilgisini çekmesinin yanı sıra bugünün kalkınma düzeylerinde görülen farklılıkların tarihsel kökenleriyle ilgilenen daha geniş bir kamuoyunun da ilgisini çekecektir.”
 Jacob N. Shapiro, Princeton Üniversitesi

“İnsanlık tarihine ilişkin önde gelen teorilere meydan okuyan bu büyüleyici kitap, dünyanın monoteist dinleri arasındaki rekabetin, içlerindeki rekabetten çok daha güçlü bir gelişmişlik düzeyinin itici gücü olduğunu gösteriyor. İkna edici bir şekilde tartışan, ferasetli ve baştan sonra keyifli olan bu kitap, İslam ile Hıristiyanlık arasındaki mücadelelerin Müslümanların hâkimiyetindeki toprakların yanı sıra Avrupa’da da çok önemli dönüşümlere yol açtığını gösteriyor.”
Timur Kuran, Duke Üniversitesi

Üç büyük dinin arasındaki farklılıklar ölümcül çatışmalara sebep oldu, olmaya da devam ediyor. Fakat dinler arasındaki farklılıklar ve çatışmalar nasıl bu denli siyasetin konusu olmaya başladı? Dahası, bu çatışmalar toplumların gelişimlerini nasıl etkiledi? Yahudilik, İslam ve Hıristiyanlık’ın diğer dinlere nazaran uzun ömürlü olmasının nedenlerinin ve bu dinlerin sosyopolitik avantajlarının izlerini süren Murat İyigün, farklıların üç büyük din arasında çatışmadan ziyade bağlılık oluşturduğunu ileri sürüyor. Tüm bu konuları ele alırken Avrupa ve Ortadoğu’nun toplumsal yapılarını analiz ederek bugünkü siyasete de perspektif sunuyor.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015