%26
Alzheimerın Panzehri - Berger, Amy

Alzheimer'ın Panzehri

Amy Berger

Yayınevi: Paloma

Yayın tarihi: 06/2021

ISBN: 9786059200714

Çevirmen : Füsun Özlen

Türkçe | 416 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: Sağlık

  • 33,30 TL
  • 45,00 TL

Bu yıkıcı hastalığın sebeplerini ve tedavisini bulmak için onlarca yıldır yürütülen araştırmalara ve harcanan milyonlarca dolara karşın, çözüme dair çok az ilerleme kaydedildi ve her yeni ilaç, kendinden öncekiler gibi büyük bir hayal kırıklığı oldu ve bugün Alzheimer teşhisi idam cezasından farksız.

Bununla birlikte bu sinsi nörodejeneratif hastalığı önlemenin, geciktirmenin ve hatta seyrini tersine çevirmenin yolları olabilir. Alzheimer’ın Panzehri’nde Beslenme Uzmanı Amy Berger, bu hastalıkla kaynağında mücadele etmek için çok yönlü bir beslenme ve yaşam tarzı değişikliği sunuyor. Berger’in araştırmaları Alzheimer’ın beyindeki yakıt eksikliğinden kaynaklandığını gösteriyor: Nöronlar glikozdan enerji toplayamaz hâle geldiklerinde körelip ölerek hafıza kaybı ve davranış değişikliği gibi klasik bulgulara yol açıyor.

İlaçlar altta yatan nedenleri ele almaz ve Alzheimer hastalığı özelinde bulguları bile iyileştirmeyi genellikle başaramazlar. Alzheimer, metabolik bir sorun olduğu için onu iyileştirmenin tek etkili yolu, beyindeki enerji üretimini ve kullanımını yeniden programlayan çok yönlü bir yaklaşımdır ve işin sırrı düşük-karbonhidrat, yüksek yağ diyetinde gizlidir.

Alzheimer’ın Panzehri bilişsel gerilemenin kaçınılmaz olmadığını ama meydana gelirse de ilerleyip kötüleşirken umutsuzca beklemek gerekmediğini bilimsel kanıtlarla ortaya koyuyor. Amy Berger hastalara ve onların yakınlarına bu karanlık labirentten çıkış için umut ışığı sunuyor.

 

 

“Muhteşem… Alzheimer’ın Panzehri, en saygın bilimsel araştırmaların sonuçlarından damıttığı bilgileri, sağlığımızın beyinle ilişkili geleceği için kolaylıkla uygulanabilecek güçlü bir oyun planına dönüştürüyor. Ve bu program herkese uygun; ister Alzheimer tanısı konmuş olsun, ister yüksek risk altında olsun, isterse de aile geçmişinde hiç Alzheimer olmasın… Size genetik ve bilişsel kaderinizi kontrol etme imkânı verecek olan son derece güçlü araçları bu sayfalarda bulacaksınız.”

- Dr. David Perlmutter, Tahıl Beyin, Beyin ve Bağırsak ve Beynine Güç Ver kitaplarının yazarı

 

 

Yazar Hakkında

İnsan beslenmesi alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Amy Berger (MS, CNS, NTP), sertifikalı bir beslenme uzmanı ve beslenme terapisi uygulayıcısıdır. Eski bir ABD Hava Kuvvetleri askeri olan Berger, yıllarca kilo vermek ve sağlıklı olmak için beslenme ve sağlık uzmanlarının iddia ettiği “tüm doğru şeyleri” yaptı ama beklenen sonuçları alamadı. Düşük-kalori, düşük-yağ diyeti ve egzersiz şeklindeki geleneksel önerinin neden vaat edilen sonucu vermediğini anlamak üzere araştırmaya başladı ve bugün sağlıklı olduklarına inandığımız diyetlerin bizi yanlış yönlendirdiğini ve bazı vakalarda ise tamamen yanlış olduğunu gördü. Bu dersi zor bir yoldan aldıktan sonra, kariyerini başkalarına enerjik ve sağlıklı olmak için aç kalmanın, yoksunluk çekmenin ya da spor salonunda yaşamanın gerekmediğini göstermeye adadı. Kadınlar ve erkekler sadece marulla yaşayamazlar; gerçek insanların gerçek gıdaya gereksinimi vardır! Berger’in çalışmalarıyla ilgili daha fazla bilgiye blogundan ulaşabilirsiniz: www.tuitnutrition.com

 

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Koç Üniversitesi
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı