%0
Ancient Woodlands and Trees : A Guide for Landscape Planners and Forest Managers - Çolak, Alper Hüseyin

Ancient Woodlands and Trees : A Guide for Landscape Planners and Forest Managers

Alper Hüseyin Çolak

Yayınevi: Türkiye Bilimler Akademisi

Yayın tarihi: 09/2018

ISBN: 9783902762917

Editör : Simay Kırca Ian D. Rotherdam

İngilizce | 271 Sayfa | 21 x 30 cm

Tür: Doğa - Tabiat

  • 74,00 TL

Türkiye Bilimler Akademisi ile Uluslararası Ormancılık Araştırma Kuruluşları Birliği (IUFRO) arasında imzalanan ‘’Ortak Yayın Anlaşması’’ kapsamında İngilizce olarak basımı yapılan ‘’Doğal Yaşlı Ormanlar ve Ağaçlar: Peyzaj Planlamacılar ve Orman İşletmecileri İçin Bir Rehber’’ isimli yayın.
Doğal yaşlı ormanlar ve ağaçlar, barındırdıkları zengin tür çeşitliliği ile ender ve endemik çok sayıda türe ev sahipliği yapmaları nedeniyle geçmişten geleceğe aktarılması gereken ekolojik hazinelerdir. Öte yandan, genellikle eski alan kullanım biçimlerinin kalıntılarını barındırmaları nedeniyle yaşayan birer arkeolojik değer olarak görülmekte ve kültürel peyzajın en önemli parçalarından biri olarak kabul edilmektedir.
Bu eser, ülkemizden ve Avrupa'dan ekoloji, tarih, ormancılık, doğa koruma ve peyzaj planlama konularında uzmanlaşmış yazarların bir araya gelmesiyle hazırlanmış 17 bölümden oluşmaktadır. Doğal yaşlı ormanların ve ağaçların birer eko-kültürel kaynak olarak ele alındığı yayında ekoloji ve doğa, tarih, gelenekler, arkeoloji ve edebiyat gibi uzmanlıklardan yararlanılmıştır.

Motor Kurye ile Teslim

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı