%25
Aşk ve Prezervatif - Durbin

Aşk ve Prezervatif

Durbin

Yayınevi: Ceres Yayınları

ISBN: 9786058825093

Türkçe | 176 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

  • 9,56 TL
  • 12,75 TL

“Özgürlüğü hissetmediğimiz zaman, bilim, sanat ve edebiyat gibi aşkın da yeşermediğini, kendimizi nefessiz bıraktığımız düşüncesindeyim. Günümüzde tüm duygularımızın emtialaşması sonucu huzursuz ve hoşnut olamayan bir toplum yarattık. Mecazi anlamda prezervatifin aşkı kısıtladığı örneklemesiyle, kısıtlamaya protest bir tavır alarak şiirimin ismini Aşk ve Prezervatif olarak adlandırdım. Lütfen burdan prezervatife karşı olduğum anlaşılmasın.
Bu aile kitabımızda gerçek aşk duygularını, anıların bıraktığı izleri, korkuları, gizemi, gerilimi bulacak ve içinizde hissedeceksiniz”

“Umudunu yitirme, beklediğin herneyse
Gelir diye düşün-dur, bak gelecek nerdeyse,
Beklemek hiç zor değil, beklenmeye değerse,
Her umulan bulunur, bıraktığın yerdeyse”
“-Aslında, dedi ne söyleyeceğini düşünerek, bir şey anlatmak zorunda değilsin. Agop’un dediği gibi şimdilik şarabın etkisiyle sevgilinin hayaliyle mutlu yarınlara açıl. Kimsenin seni rahatsız edemeyeceği, sadece sevginin yarattığı şatolarda sen prenses, sevgilin prens olarak yaşa. Merak etme, yaşadıklarından korkma. Sonuna kadar yaşa her şeyi. Ama yarın sabah kumdan kalenin dalgalarla yıkılacağını, yeniden yeni kaleler inşa edeceğini bil. Yaşam bu zaten. Kumdan kaleler inşa edip yıkıldığını seyretmek. Ve gözlerindeki pırıltıyı hiç kaybetme, inancını da”

“Kılıçlar çarpışıyor, bedenler eğiliyor, bükülüyor, kaçıyor, yükseliyor, alçalıyordu. Bir daire etrafında en zarif danslardan daha ince bir dans dönüyordu. Kılıçlardan müzik yükseliyordu, kıvılcımlardan gösteri. Kremor tam bir kurda dönüşmüş, her yönden, her anda, sanki aynı anda, saldırıyordu. Bedeni ikiye bölen bir darbe savurdu Kremor, çocuk çömeldi, yerle bir oldu âdeta, bir tekme çıktı yoktan. Kremor ayaklarının altındaki yeri kaybetti. Sonra bir yumruk, daha önce çok zavallının diyaframı patlatan yumruk Kremor’un karnıyla buluştu.”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı