Atlarla Yaşayan Kadın : Psikanalitik Öyküler 2 - Volkan, Vamık D.

Atlarla Yaşayan Kadın : Psikanalitik Öyküler 2

Vamık D. Volkan

Yayınevi: Okuyanus

Yayın tarihi: 09/2003

ISBN: 9789758420858

Çevirmen : Banu Büyükkal

Türkçe | 140 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm.

Tür: Psikanaliz

Kozmik Kahkaha ile başlayan olgu hikayeleri dizisi, Atlarla Yaşayan Kadın ile devam ediyor. Bu olgu öyküleri dizisi ile, psikanalitik tedavi süreci, psikiyatri dışındaki insanlar tarafından da anlaşılıp değerlendirilebilecek.
Vamık D. Volkan, dünyanın en önemli ve ünlü psikiyatristlerinden. Türkiye’de Ölümsüz Atatürk kitabı ile tanınıyor. Vamık D. Volkan, psikiyatrik öykü dizisi ile Türkçe’de.. İlk kitap: ''Kozmik Kahkaha'' idi, şimdi ''Atlarla Yaşayan Kadın''.
Psikanalistin ''şimdi lütfen uzanın'' dediği o divanlardan birinde, bu kitapta genç bir kadın var. Atlarla yaşayan kadın.
Kendisini tanımlıyor: ''Kocaman kötü leke''.
Kadın uzun zamandır atlarla ve diğer hayvanlarla aynı yerde yatıyor. Hayvan pisliği bulaşmış kotundaki kan lekelerini de tampon alacak parası olmamasıyla açıklıyor.
Kadın kendisi için bir fallus diliyor, her şeyi kolaylaştırmak için. Annesi, babası, ablası, kardeşi, ''bir gecelik'' kamyon şoförleri, eski terapistleri...
Kadının herkesle, yani kendisiyle sorunu var. Divana uzanan ya da uzanmayan bizler için hayat her zaman kolay mıydı? O divana uzanmayı kabul etmiş, dahası istemiş bu kadını dinlemekle ilgili bir sorunumuz olabilir mi? ''Normal'' olarak bunda korkacak ne var ki?
Vamık D. Volkan, ikinci ''psikanalitik öykü''sünde terapistler tarafından defalarca şizofreni tanısı konulmuş genç bir kadın, onun derinlikleri ve yıllar süren iyileşme sürecine, gerçek bir psikanalitik tedavi sürecine tanık ediyor bizleri.
Doktorun bizi davet ettiği odada pek çok şey görmek olası.
Kendimizi?...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı