%10
Barış İşletmeciliği : Piyasalar ve Sermayeden Önce İnsan ve Doğa - Barbara, Jack Santa

Barış İşletmeciliği : Piyasalar ve Sermayeden Önce İnsan ve Doğa

Jack Santa Barbara

Yayınevi: DBS

Yayın tarihi: 05/2013

ISBN: 9786056180811

Yazar : Fred Dubee Johan Galtung

Çevirmen : Hakkı Derun Kabakcı

Türkçe | 224 Sayfa | 15 x 22 cm.

Tür: İş Dünyası

  • 18,00 TL
  • 20,00 TL

“Şimdi Yeni Güne Yeni Bilinçle Adım Atma Zamanı…”

İşletmelerin barışa ulaşmada nasıl bir katkı sağlayabileceklerini araştırmak üzere Jack Santa Barbara, Fred Dubee ve Johan Galtung tarafından ortaklaşa kaleme alınmıştır. İşletmeler; çoğu zaman kendilerinin de içinde yer aldıkları, yapısal ve kültürel bir şiddet içeren “negatif barış” ortamlarını yumuşatabilirler. Kitap, işletmelerin tüm insanların ihtiyaçlarını karşılayarak, ferdi veya grup halinde insanlar arasında tarafsız ilişkiler kurarak ve düşük bir ekolojik ayak izi bırakarak “pozitif” ortamına ulaşmada katkı sağlayabilecekleri alanları işaret etmekte. Ortaya üretim önceliklerinin tekrar düzenlenmesi, işletmelerin organizasyonunu ve barışı sağlayacak anlaşmaların nasıl yapılacağı gibi karşılanması gereken uzun bir ödev listesi çıkarıyor.

Johan Galtung,  1930  Oslo, Norveç’te doğumludur. Yaşamını İspanya, Fransa, Japonya ve ABD’de sürdürmekte olup, araştırma ve arabuluculuk çalışmaları yapmaktadır. 1993'de bir Barış ve Gelişme ağı olan TRANSCEND’i kurmuştur. 2003 -2007 yılları arasında TransCend Barış Üniversitesi’nin ilk Rektörüdür.

Jack Santa Barbara, 1942’de Connecticut – Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmuştur. Akademik ve araştırma kariyerini takiben,1981’de Kanada’nın en büyüğü olacak “Davranış Sağlığı” şirketini kurmuştur. 2000-2007 arasında McMaster’s MBA programında “İşletmelerde Sürdürülebilirlik”, sonra da TRANSCEND Barış Üniversitesi’nde “Barış İşletmeciliği” dersleri vermiştir. Halen Yeni Zelanda’da  permakültür disiplinini esas alan sürdürülebilir bir köy kurmaktadır.

Frederick C. Dubee, 1942’de Bourlamaque – Kanada doğumludur. Kuzey ve Güney Amerika’da, Avrupa ve Asya’da otuz yıldır, otomotiv endüstrisinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2000’de Birleşmiş Milletler’in, “Global Compact” ofisine katılmıştır. Global Management Education Institute – Shanghai Üniversitesi’nde Yönetici, Uluslararası European Peace Shanghai ve Sydney Üniversitesi’nde ders vermekte ve Beijing Genomics Institute’da Onursal Profesördür.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı