Bitkilerin Böceklerden Korunmasında Zararlı Tanısı - Tezcan, Serdar

Bitkilerin Böceklerden Korunmasında Zararlı Tanısı

Serdar Tezcan

Yayınevi: Füsun & Serdar Tezcan

Yayın tarihi: 05/2018

ISBN: 9789759873967

Yazar : Füsun Tezcan

Türkçe | 88 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Bahçe - Botanik

Bu kitapta, bitkilerin üretiminde büyük önemi olan ve ürünler üzerinde beslenerek ya da diğer şekillerde zarar yapıp, bazen % 100 oranında ürün kaybına yol açabilen böcekleri tanımaya yönelik temel bilgiler verilmiştir.
Kitap özellikle araziye çıkışın planlanmasıyla başlamakta, arazideki incelemelerin nasıl yapılması gerektiği olabildiğince ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. Örnek almanın önemine vurgu yapılarak konunun incelikleri açıklanmakta, daha sonra laboratuvarda yapılması gereken teknik incelemeye değinilmektedir. Karşılaşılabilecek böceklerin ergin ve ergin öncesi dönemlerine ilişkin genel bilgiler verildikten sonra, toplanan örneklerin korunması hakkında temel bilgilere değinilmekte ve tanılama sürecinde öne çıkan noktalar üzerinde durulmaktadır. Tanılanamayan etmenlerle karşılaşıldığında yapılması gerekenler açıklandıktan sonra, konuya ilişkin rapor hazırlığı konusunda da bilgi verilmektedir.
Bu kitabın, bitkilerin üretim sürecinde zararlı sorunlarıyla karşı karşıya kalan ziraat mühendisleri, ziraat teknikerleri, ziraat teknisyenleri ile Ziraat, Orman, Doğa Bilimleri, Fen Fakülteleri ve ilgili yüksekokullarda okuyan öğrenciler için temel bilgileri verme özelliğinde olduğu düşünülmektedir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı