%26
Bürokraside Bunlar Oluyor - Çetin, Kadir

Bürokraside Bunlar Oluyor

Kadir Çetin

Yayınevi: Gece Kitaplığı

Yayın tarihi: 10/2019

ISBN: 9786057749314

Türkçe | 230 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Anı, Mektup

  • 23,68 TL
  • 32,00 TL

 Aynı yollardan geçerken geçmişin yaşanmışlıklarından ders alınması ve aynı hatalara düşülmemesi adına Rahmetli Akif’in şu dizeleri bize ne güzel yol gösterir.

Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey!

Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi?

"Tarih"i "tekerrür" diye tarif ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

Yazılmadıkça, anlatılmadıkça, bir yerlere not düşülmedikçe, geçmişin yaşanmışlıkları gençlerde nasıl tecrübe olacak? Onların ve toplumun geleceği nasıl aydınlık olacak?

Bürokrasinin geleceğinde benzer yollardan geçecek ve kariyer yapacak gençlerin bir nebze de olsa yollarını aydınlatması düşüncesiyle öncesi ve sonrasıyla yaşanmış olaylar kaleme alınmış bu kitapta.

Dünü yaşayanların karşılaştıkları sorunlara getirdikleri çözüm yolları veya çözemeyip içinde debelendikleri sorunları bugünlere taşımalarının bir yolu da anılarını kaleme almalarıdır. Zira insanlığın serencamı üç aşağı beş yukarı aynı... Yaşananların ve tecrübelerin bugüne bir vesile ile taşınması dünün bürokratlarının sorumluluğudur. Diğer taraftan bugünün bürokratlarının geçmişte yaşananları öğrenmek/bilmek de önceden yaşamış olan bürokratlar üzerindeki haklarıdır.

Böyle bir sorumluluğu yerine getirmek ve bir borcu hak sahiplerine teslim etmek kaygısı taşıyan bir bürokrat tarafından kaleme alınmış anıların yer aldığı

“Bürokraside Bunlar Oluyor” isimli kitabın okuyucuya faydalı olması dileği ile…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı