%10
Büyük Satranç Tahtası - Brzezinski, Zbigniew

Büyük Satranç Tahtası

Zbigniew Brzezinski

Yayınevi: İnkılap

Yayın tarihi: 06/2005

ISBN: 9789751023278

Çevirmen : Yelda Türedi

Türkçe | 293 Sayfa |

Tür: Dünya Siyasi Tarihi

  • 31,50 TL
  • 35,00 TL

Yirminci yüzyılın sonuna yaklaşırken, Amerika Birleşik Devletleri dünyanın tek süper gücü olarak ortaya çıktı: Başka hiçbir ulus, bu güçle kıyaslanabilir askeri ve ekonomik güce veya dünyanın her tarafına uzanabilen kollara sahip değil. Yine de Amerika'nın yüzleşmek zorunda olduğu hayati önemdeki soru cevaplanmadı: Dünyadaki istisnai konumunu sürdürmek için Amerika'nın küresel stratejisi ne olmalıdır? Zbigniew Brzezinski yeni ufuklar açan kitabında bu soruyu lafı dolandırmadan ve taviz vermeden irdeliyor.

"[Brzezinski]'nin Doğu Asya gerçeklerini ve karmaşık ABD-Japonya ilişkilerini analizi net ve yapıcı, okuması da son derece keyifli."
Los Angeles Times

"Brzezinski'nin kavrayışı nefes kesici... Büyük bir ustalıkla, okuyucuyu 300 sayfa içerisinde dünya çevresinde bir yolculuğa çıkarıyor... Büyük Satranç Tahtası büyüleyici bir kitap ve olumlu anlamda rahatsız edici."
The National Interest

"Bu kitabın büyüklüğü Avrasya devletlerinin stratejik olasılıklarını ve politik ikilemlerini tahlil etmesinde yatıyor. Brzezinski'nin Çin, Japonya ve Amerika ilişkiler üçgenini tahlili, önerdiği politik tavsiyelerle birlikte, özellikle iyi."
Newsweek

"Herkes 'ABD'nin hakim konumunu en azından bir nesil, hatta mümkünse daha uzun süre devam ettirmesi' fikrine katılmayabilir; ancak eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Brzezinski bunun nasıl ve neden yapılması gerektiğine dair titiz tezlerini sunuyor... Bu kadar kısa bir çalışmada böylesine kapsamlı bir konu fazlasıyla hırslı bir girişim gibi gözükse de, Brzezinski bunu başarmıştır."
Publishers Weekly

"Büyük Satranç Tahtası'nı uzun zamandır bekliyorduk: Amerika'nın Soğuk Savaş sonrasındaki dünyada stratejik çıkarlarını kusursuzca açıklayan keskin bakışlı, sağlam görüşlü bir kitap. Tarihi, coğrafi ve siyasi tahlillerin muhteşem sentezi.
Samuel P. Huntington, Harvard Üniversitesi

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı