Çirkin Prenses - Hepçilingirler, Feyza

Çirkin Prenses

Feyza Hepçilingirler

Yayınevi: Çınar

Yayın tarihi: 02/2009

ISBN: 9789753482233

Türkçe | 88 Sayfa |

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

Huysuz, geçimsiz, anlayışsız ve kavgacı olan Çirkin Prenses üstüne üstlük tembeldir de... Saray çalışanları ve öğretmenlerine hayatı zindan etmektedir... Çirkin Prenses yaptığı tüm yaramazlıklara rağmen anne ve babası tarafından çok sevilmektedir. Kral, ülkesinin yönetimini kızına bırakamayacağını anlayınca kara kara düşünmeye başlar... Kızının öğretmenlerinden birisinin önerisi üzerine, ülkeyi yönetecek bilgili bir kişinin seçilmesi için, seçim yapılmasına karar verir.

Çirkin Prenses'ten bir bölüm:
(...)
"Bu yönetim biçimine demokrasi denir" demiş öğretmen. Sonra da açıklamış: Halk kendisini yönetmeye layık gördüğü akıllı, bilgili, değerli kişileri kendi özgür iradesiyle seçer. O kişiler de ülkeyi, halkın yararına, dürüstçe yönetirler.
(...)
Seçimler yapılmış, ülke demokrasiye kavuşmuş. Çirkin Prenses de gerçek prenses olma ümidini yitirince, üstelik çevresinde şımarıklık edeceği kimse kalmayınca akıllanmış, uslanmış. Hatta derler ki aklı başına gelip güzelliğin insanın yüzünde değil, içinde olduğunu anlamış. Bunu anlayınca bir mucize olmuş. Çirkinliği gitmiş, doğallaşmış, insanlaşmış. Hem güzelleşmiş, hem sevimlileşmiş. Yardımsever ve iyi bir insan olmuş.

Bu masal da burada sona ermiş. Bu masalı okuyanla, dinleyen çocuklar eskisinden akıllı, eskisinden zeki olmuşlar. Akıllı kızlarla iyi oğlanlar her istediklerine kavuşmuşlar.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı