Cumhurbaşkanı Abdullah Gül : Fotoğraflarla Çankaya - Yalnızoğlu, Hande

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül : Fotoğraflarla Çankaya

Hande Yalnızoğlu

Yayınevi: Alfa

Yayın tarihi: 08/2011

ISBN: 9786051063447

Türkçe | 211 Sayfa |

Tür: Modern Türkiye Tarihi

Abdullah Gül, göreve başladığı gün­den bu yana Türkiye toplumuna yönelik bütünleştirici bir rol oynadı. Katılımcı vizyonu ve uzlaşmacı kişiliği, Çankaya Köşkü'nü her kesimin temsil bulduğu bir makama dönüştürdü.

Özel önem verdiği dış politika faaliyet­lerini, Türkiye'nin bölgesel ilişkilerinin siyasi istikrar ve ekonomik işbirliği üze­rine kurulu bir düzene oturtulması an­layışıyla gerçekleştirdi. Afrika ve Uzak­doğu ülkeleri gibi gelenekselin dışında dış politika bağlantıları kurmak için olağanüstü çaba gösterdi.

Türkiye'nin büyüme ve gelişimi için çok önem verdiği kültür, sanat, eğitim, bilim ve spor projelerini himayesine aldı ve bu alanlardaki etkinliklere katılmaya özen gösterdi.

Aktif siyaset hayatının başlamasından itibaren en büyük desteği ailesinden, özellikle eşi Hayrünnisa Gül'den gördü.

Bu kitapta, Abdullah Gül'ün Tür­kiye'nin her yöresine ve ilk kez Cum­hurbaşkanı düzeyinde ayak basılan Kenya'dan Japonya'ya gezilerinden kesitler bulacaksınız. Daha güçlü bir Türkiye için düzenlediği etkinliklerden fotoğrafları, kendi sözlerinden alıntılar eşliğinde göreceksiniz. Kamuoyunda yayınlanmamış fotoğraflarıyla özel ha­yatına küçük bir pencereden tanıklık edeceksiniz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı