%30
Cumhuriyetin İlk Sabahı Kutulu Seti - Ortaylı, İlber

Cumhuriyet'in İlk Sabahı Kutulu Seti

İlber Ortaylı

Yayınevi: Kronik

Yayın tarihi: 11/2023

ISBN: 2786266989498

Yazar : Şermin Yaşar

Karton Kapak | Türkçe |

Tür: 11-14 Yaş Okuma Kitapları

  • 140,00 TL

Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutlamanın gururunu, coşkusunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Kronik Çocuk ailesi, Kurtuluş Savaşı’nda verdiğimiz onurlu mücadeleyi, kahraman Türk halkının seferberliği ve ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazandığımız destansı zaferi bu özel bayrama yakışır bir setle kutluyor!

Dünyaya goözlerimi bir savas¸ın ortasında açtım. Savaşın ortasının tam olarak neresi olduğunu bilmiyordum ama annem hep “Savaşın ortasında doğurdum ben seni,” derdi.

Tarih 23 Nisan 1920. Büyük Millet Meclisi binasının önünde adım atacak yer yok. Kalabalığın gerisinde bir tezgâh göze çarpıyor. Önünde bir çocuk, kimbilir belki bir seyyar satıcı. Annesi var mı, babası sağ mı? Vatan yorgun, halk yoksul, umutlar yitip gitmişken bir çocuk nasıl yaşar hayatı?

Çocuk edebiyatımızın üretken ve sevilen yazarlarından Şermin Yaşar, bizi şerbetçi bir çocuğun gözünden Kurtuluş Savaşı yıllarına götürüyor. Gökçe Akgül’ün incelikli çizimleri eşliğinde seferberliği, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yavaş yavaş yeşeren ümidi, toplumdaki değişimi, yoklukla geçen günleri ve beklenen zaferi hep birlikte yaşayacağız. Türk
tarihçiliğinin büyük ismi İlber Ortaylı’nın Milli^ Mu¨cadele gu¨nlerinin tarihi yo¨nlerine tuttuğu ışığın aydınlığında Cumhuriyet’in ilk sabahını beraber karşılayacağız.

Kutu içeriği: Türk bayrağı, 100. yıl özel rozeti, Cumhuriyet’in İlk Sabahı kitabı, Cumhuriyet’in İlk Sabahı posteri, Cumhuriyet’in İlk Sabahı kartpostal

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015