Damlalar 2 Cilt - Kemal, Tunç

Damlalar 2 Cilt

Tunç Kemal

Yayınevi: Arcan

Yayın tarihi: 01/2009

ISBN: 9786054168033

Türkçe | 380 Sayfa |

Tür: Şiir  |  Nota Kitapları

Yıllarca gazeteci, müzik yazarı ve prodüktörü olarak çalışan şair ve güftekar Tunç Kemal yılların birikimini "Damlalar" adını verdiği 2 kitapta topladı.

2 Kitabın yeraldığı özel kutu içinde satışa çıkan, bu yapıtta, şiirler ve güfteler bir kitapta, anılar ve şarkılar diğer bir kitapta toplandı. Kitabın ön sözünde, sanatçı, yorumcu ve şarkıcı sözcüklerinin sanat dünyası denilen şov dünyasında ve medyada yanlış kullanıldığını iddia eden Tunç Kemal , şarkıcıların sanatçı olmadığını, eser verenlere sanatçı denebileceğini iddia ediyor ve eleştiriyor.

Sürekli sarı basın kartı sahibi olan Tunç Kemal basından emekli olduktan sonra başladığı müzik prodüktörlüğünde müzik dünyasına önemli isimler kazandırdı. Bu isimlerin başında çalıştığı şirkete zorla ve kerhen kabul ettirdiği Serdar Ortaç geliyor. İkinci kitapta yer alan "Anılar ve Şarkılar" da ise Tunç Kemal üstünde çok konuşulacak ve tartışılacak anılarını anlatıyor. Bazıları bugün aramızda olmayan rahmetli olmuş sanatçılardan birebir dinlediklerini sizlerle paylaşıyor, o anıları fotoğraflarla ölümsüzleştiriyor. Duygu ve düşüncelerini harmanlayarak ve yüreğinin süzgecinden geçirerek yazdığı mısraları Damlalar'la beğenilerinize sunan Tunç Kemal müzik dünyasındaki nankörlüklere de değiniyor.

"Aşığım Sana", "Saatler mi Durmuş", "Hep Sen Varsın" ve "Aramızda Dağlar Var" gibi Coşkun Sabah, Ayşe Tunalı, Zeki Müren ve Sibel Can'ın seslendirdiği dillere düşen şarkıların güfte yazarı olan Tunç Kemal'in çeşitli yorumcu ve şarkıcıların albüm yaptıkları 74 şarkıda imzası var. Tanıtım Yazısı'ndan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı