Deneyimsel Kalite-Fiyat Adaleti ve Deneyimsel Değer Arasındaki İlişkilerin İncelenmesine Yönelik Bi - Erdem, Aytaç

Deneyimsel Kalite-Fiyat Adaleti ve Deneyimsel Değer Arasındaki İlişkilerin İncelenmesine Yönelik Bi

Aytaç Erdem

Yayınevi: Astana

Yayın tarihi: 11/2021

ISBN: 9786258045000

Türkçe | 159 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Genel Sosyoloji

 Felsefe, psikoloji, tüketici davranışları ve pazarlama gibi birçok alanda kullanılan deneyim kavramı, artan rekabet ortamında göz önünde bulundurulması gereken bir konu haline gelmiştir. Tüketiciler, ürünleri sadece fonksiyonel faydaları bakımından değil, duygusal boyutlar açısından da değerlendirmektedir. Başka bir ifade ile, üründen sağlanacak yarar, sadece ürünün kendisine değil, müşterinin satın alma öncesi ve sonrasını kapsayan süreçte elde edeceği deneyimlerine de bağlıdır.
Tüketiciler tarafından yaşanılan deneyimin bütüncül bir değerlendirmesini yansıtan deneyimsel kalite, ürün veya hizmetlerin kullanılması sonucu ortaya çıkan deneyimsel değer algısının şekillenmesinde önemli bir role sahiptir. Farklı kalite algıları farklı değerlendirmelere yol açabilmekte ve yaşanılan deneyime verilen değeri etkilemektedir.
Bu çalışmada, deneyimsel kalite ve deneyimsel değer kavramlarını açıklanmakta, bu kavramlar arasındaki ilişki incelenmekte ve fiyat adaleti kavramının aracılık etkisi ortaya koyulmaktadır.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı