%10
Doğanın İnovasyonu : Yenilik İçin Doğadan İlham Al - Altun, Şafak

Doğanın İnovasyonu : Yenilik İçin Doğadan İlham Al

Şafak Altun

Yayınevi: Hümanist

Yayın tarihi: 11/2019

ISBN: 9786056975363

Türkçe | 192 Sayfa | 13,50 x 19,50 cm

Tür: Popüler Bilim

  • 37,80 TL

Topraklarımızı, suyumuzu ve atmosferimizi hep beraber dev bir atık havuzuna çevirdik. Ortalığı o kadar çok plastiğe boğduk ki, ölmuş¸ martıların ya da balinaların midelerinden plastik atıkların çıkıyor olması nedense şaşırtmıyor bizi.
Yarattığımız çevre kirliliği, küresel iklim değişikliği ve diğer çevresel etkiler nedeniyle dünyanın artık kendini yenileyebilmesi pek mümkün değil. Bu gidişe “dur” diyemezsek, devasa bir felaket yaşayacağımız muhakkak. Doğanın parçası olduğumuzu bilmedikçe ve doğaya inanmadığımız sürece felaketlerden kurtuluş yolu bizim için yok.
“Çocuklarımıza nasıl bir dünya bırakacağımızı henüz bilmediğimiz bu günlerde, doğayla kavga eden değil, ondan öğrenen ve ona saygı duyan bir yaklaşm tarzı benimseyebiliriz. Doğanın sürdürülebilir, yenilebilir, zararsız ve temiz teknolojileri yaratma fırsatı verecek müthis¸ bir potansiyeli var. O halde, neden sürdürülebilir bir ekonomik model için 3.8 milyar yıldır test edilmis¸ ve onaylanmış bir işleyişe sahip olan doğadan ilham almıyoruz?  Gözümünüzün önündeki evrimin marifetlerinden neden faydalanmıyoruz?
Siz de hızlı trenin burnunun neden sivri, uçakların kanatlarının neden kıvrık ve teleskopların yapımında neden arı kovanlarının örnek alındığını merak ediyor musunuz?
O zaman Doğanın I·novasyonu sizi bekliyor...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı