%20
Dünün Dünyası : Bir Avrupalının Anıları - Zweig, Stefan

Dünün Dünyası : Bir Avrupalı'nın Anıları

Stefan Zweig

Yayınevi: Doğu-Batı

Yayın tarihi: 06/2016

ISBN: 9786059328173

Çevirmen : Gülperi Sert

Türkçe | 452 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: Anı, Mektup

  • 25,60 TL
  • 32,00 TL

Balzac, Dickens, Dostoyevski, Tolstoy, Nietzsche vb. biyografileriyle hem bu yazar-ların hem de Avrupa kültürünün ruhuna nüfuz ederek onu tüm çıplaklığı ve derinli-ğiyle gözler önüne seren, pek çoklarına göre dünyanın en büyük biyografi ustası bu kez projeksiyonunu kendi yaşamına çeviriyor.

19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın başları gücünün doruğunda bir Avrupa, ama aynı zamanda bu güç sarhoşluğunun verdiği kibirle ahlâki ve insani çöküş içinde olan bir Avrupa… ve yaşanan iki büyük dünya savaşı… Tüm bunları iliklerine kadar hisseden ama gene de daha güzel ve yaşanabilir bir dünyanın hayalini kuran, almış olduğu sağ-lam eğitim, geniş bilgisi, gezginciliği, koleksiyonculuğu ve önde gelen siyasetçiler ve yazarlarla yakın dostlukları sayesinde Avrupa kültürünü ve yaşadığı bu zaman dili-mini tam anlamıyla özümsemiş gerçek bir Avrupalı: Stefan Zweig.

Ve işte “Dünün Dünyası” bu dönemin ruhunu anlamak için belki de eldeki en değerli kaynaklardan birisi. Valéry, Gide, Rodin, Rilke, Pirandello, Croce, Shaw, Wells, Rol-land, Freud ile kurulan dostluklar ve hele yarım sayfada çizilen Joyce portresi… bun-ların yanında siyonizmin kurucusu Herzl ile Nazi önderleri Hess, Goebbels, sosyalist lider Jaurés vb. gibi zamanın önde gelen politikacılarıyla ilgili dikkat çekici tanıklık-larla Zweig, sadece kendi yazgısını değil, tüm bir neslin trajedisini aktarıyor.

Dünün Dünyası için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı