Dünyanın Köftesi - Kayaoğlu-Ljung, Birgitta

Dünyanın Köftesi

Birgitta Kayaoğlu-Ljung

Yayınevi: İş Bankası

Yayın tarihi: 11/2007

ISBN: 9789944882057

Türkçe | 174 Sayfa |

Tür: Dünya Mutfağı

"'Dokuz yıl önce Türk eşimle birlikte İsveç'ten Türkiye'ye gelip Ege Denizi kıyısındaki Foça'ya yerleştik. Beni güneşli bir deniz kasabasında yaşlanmak düşüncesi çekmişti buraya. Böylece İnsan Kaynakları Yönetimi alanıdaki bütün bir meslek hayatımı ve son 20 yılda çalıştığım İsveç'in en büyük günlük gazetesi Dagens Nyheter'deki personel müdürlüğü görevimi ardımda bıraktım.

İnsanın hayatında yaptığı bu türden her değişiklik, doğal olarak yeni gelenekler, düşünce biçimi ve alışkanlıklar anlamına da gelir. Bu yeni kültürün içinde ilk adımları atmanın en kolay yolu, belki de farklı yemek çeşitleri ve alışkanlıklarıyla tanışmaktır.

Türk mutfağından aldığım esinle, ama biraz da alıştığım eski tatlara duyduğum özlemle köfte yapımıyla daha çok ilgilenmeye başladım. Yeni tat arayışları içinde çeşitli malzemeler kullandım, yıllardır deneyip sakladığım tarifleri de çıkartıp bileşimlerini değiştirdim ve yeni lezzetler geliştirdim.

Umarım bu kitabı hazırlarken hissettiklerimi siz de yaşarsınız: yemek yapımında çeşitlendirici esinlenmeler ve yeni tatlara açılan yeni kapılar." Arka Kapak'tan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı