Dünyanın Sonu Sevgilim - Gorbunova, Alla

Dünyanın Sonu Sevgilim

Alla Gorbunova

Yayınevi: Çeviribilim Yayınları

Yayın tarihi: 04/2022

ISBN: 9786059312455

Çevirmen : Sabri Gürses

Türkçe | 232 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Roman Öykü

Rus edebiyatının yeni sesi Alla Gorbunova 2020 yılında NOS (Yeni Edebiyat) Ödülü’nü alan öykü kitabında yeni Rusya’yı sarsıcı bir dille anlatıyor.

İkibinli yılların Rusya’sı belki de ilk kez Alla Gorbunova’nın kitabında tam bir açıklıkla anlatılıyor. Onun öykülerinin kahramanı olan kadınlar, çocuklar, öğrenciler, yoksullar, genç şairler acımasız bir hayatı yoğun bir şekilde yaşıyor, kederle coşku, zirveyle dip arasında gidip geliyor, aile tartışmalarından sokak çetelerine geçiyorlar. Rusya’da genç ve kadın olmanın, Rusya taşrasının, gettosunun ve Petersburg gençlik hayatının dramatik bir tablosu var bu kitapta. Gorbunova bu öykülerde günlük hayatın sert ve tehlikeli yüzüne kararlılıkla bakıyor, kahramanları değiştiren acımasız ve fantastik deneyimleri görüyor. Savaşlardan ve sokaktaki şiddetten acı çeken bir gençliğin hikayesini anlatıyor.

Dünyanın Sonu, Sevgilim Rusya’nın o kadar da yabancı bir ülke olmadığını anlamamızı sağlıyor. Gogol'den Tolstoy’dan farklı, David Foster Wallace sertliğinde bir ses mi arıyorsunuz, öyleyse Rock müziğin sesini açıp kendinizi Alla’nın dünyasına bırakın. Rusya yan sokağınızda, ama acı çeken Rusya.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı