%25
Dünyayla Söyleşen Şair Ataol Behramoğlu : Yaşamı ve Şiiri - Yılmaz, Figen

Dünyayla Söyleşen Şair Ataol Behramoğlu : Yaşamı ve Şiiri

Figen Yılmaz

Yayınevi: Tekin

Yayın tarihi: 05/2017

ISBN: 9789944612043

Türkçe | 336 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Biyografi-Otobiyografi

  • 20,81 TL
  • 27,75 TL

Ataol Behramoğlu’nun Amerika Birleşik Devletleri’nde  yayınlanan kitabına edebiyat  düşünürü ve akademisyen Laurent Mignon’un yazdığı kapsamlı giriş yazısının başlığını  elinizdeki monografi çalışmasına da  başlık olarak seçmekle genç araştırmacı Figen Yılmaz doğru bir şey yapmış.
Çünkü yaşam ve sanatsal yaratı, şairler başta olmak üzere kuşkusuz bütün sanatçılar bakımından az ya da çok özdeşlik taşısa da  Ataol Behramoğlu’nun  kişisel yaşamı, toplumsal eylemliliği ve şiiri, eşine kolay rastlanmayacak bir bütünlük oluşturuyor.
Daha açıklayıcı bir deyişle, kişisel yaşantıları toplumsal eylemliliğiyle ve her ikisi şiiriyle, denebilir ki başlangıcından bugünlere, şaşılası bir bütünlük içinde sürüp gelmiş bir şairden söz ediyoruz.
Bu nedenle de bu yaşam ve şiir,  şairin kişisel yaşamının olduğu kadar, ülkemizde ve dünyada yaşanmış ve  yaşanmakta olan dönemlerin de temaları, izdüşümleri ve tınılarıyla örülmüştür. Behramoğlu,  gerçekten de sözcüğün en kapsayıcı anlamıyla, kendisinin de etkin olarak katıldığı dünyayla (insanla, toplumla, varoluşla)  söyleşen bir şairdir…
Bu söyleşi inişli çıkışlı bir çizgide, fakat asıl eksenden  milim sapmaksızın, insan sevgisi ve yaşama sevincini yitirmeksizin, baş döndürücü bir akış içinde gerçekleşiyor…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı