%25
Erdem Sinyalleme : Darwinist Politika ve İfade Özgürlüğü Üzerine Denemeler - Miller, Geoffrey

Erdem Sinyalleme : Darwinist Politika ve İfade Özgürlüğü Üzerine Denemeler

Geoffrey Miller

Yayınevi: Liberus

Yayın tarihi: 06/2022

ISBN: 9786057131379

Çevirmen : Hilal Asil

Türkçe | 156 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Sosyal Psikoloji

  • 34,50 TL

Erdem sinyallemek, anlaşılması kolay ancak çoğu insanın yüzleşmeye zahmet etmediği kavramlardan biri. Çünkü hepimiz bunu her zaman yapıyoruz ve erdem sinyallediğimizi kabul etmek bizi utandırıyor ve ikiyüzlü hissettiriyor.
Erdem sinyalleme gerçeğiyle yüzleşmenin vakti geldi…
Erdem sinyallemeyi anlamak, beden dilini, kişilik özelliklerini veya cinsiyet farklılıklarını anlamak gibi sosyal bir süper güçtür âdeta. Kendi erdem sinyallerimizi anlamıyorsak, hayatımızı bilinçli zihnimiz değil, ideolojilerimiz ve sinyalleme alışkanlıklarımız yönetiyor demektir. Diğer insanların erdem sinyallerini anlamıyorsak, onların bakış açısını çözmek ve onlarla ortak bir zemin bulmak giderek güçleşir. Siyasi alanda erdem sinyallemeyi anlamazsak, diğer vatandaşları amaçlarımız ve ilkelerimizi desteklemeye ikna etmemiz zorlaşır.
Geoffrey Miller, ideolojik bağlılıklarımızı, sürdürdüğümüz ilişkileri ve içinde yer aldığımız toplumu çok daha kolay anlamamız için bilimsel temelli, pratik, tarafgir olmayan bir dizi içgörü sunuyor. Bu kısa, özenle hazırlanmış, kolay anlaşılır kitap, eş seçiminden sokak protestolarına kadar, insanların ahlaki erdemlerini, kişilik özelliklerini, ideolojilerini, politik tutumlarını ve yaşam tarzı seçimlerini kamusal davranış ve dil aracılığıyla sergileme içgüdülerini nasıl daha iyi anlayabileceğimizi anlatıyor. Üniversitelerde, şirketlerde ve toplumda ifade hürriyeti ve farklı bakış açıları hakkındaki mevcut tartışmaları anlamanın anahtarının erdem sinyallemeyi çözmekten geçtiğini gösteriyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı