%25
Filozof Fahri - Boğatepe, Veysel

Filozof Fahri

Veysel Boğatepe

Yayınevi: Ulak

Yayın tarihi: 12/2017

ISBN: 9786052096154

Türkçe | 112 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Mizah

  • 10,31 TL
  • 13,75 TL

Her milletin kendine özgü gülüşü vardır. Gülme, kahkaha atma, gülümseme gibi reaksiyonlar gülmece ile ilişkilendirilse de güldürme zorunluluğu duymayabilir ancak hepsi de o milletin ince zekâlarının yansımalarıdır. Gülmece’ye ilişkin analojinin kapsama alanını genişleten, oldukça farklı bir üslup, dil ve anlayış geliştiren Veysel Boğatepe, “Akıl Tamircisi”,“Çam Deviren” adlı mizah kitaplarından sonra bu defa Akıl Tamircisi’nde yarattığı “Filozof Fahri”karakteriyle karşımızda…

 Yaşama dair her konuyu akıl eleğinden geçiren Filozof Fahri, kendine has ironik üslubuyla komik ile gülünç durumları arasındaki o ince ayrıntıyı adeta dedektif gibi sorgulayarak makul ve mantıklı bir neden-sonuç ilişkisi kurmakla kalmıyor, doğruyu yüceltirken yanlışı da hedefine oturtarak sorguluyor. Gülümsetiyor fakat daha çok düşünmeye zorluy

Zihin açıcı bir mizah anlayışı var. Toplumsal hastalıklarımızdan kurtulmak için antibiyotik niyetine okumak şart.

-Banu Avar-

Daha önsözünü okuduğumda nasıl bir bombarduman olacağını tahmin ettim.

-Can Ataklı-

Uyuşturma makinâsına dönüştürülen televizyonlarda Veysel Boğatepe’nin mutlaka talk şov yapması gerekir. Uyuşukluğumuzun açılmasına yardımcı olacaktır.

-Vural Savaş-

Veysel Boğatepe’nin farklı bir mizah anlayışı var. Kitabını okuduktan sonra her şeyin altında bir şeyler aramaya başladım.

-Ahmet Telli-

Veysel Boğatepe’nin mizahı, sadece mizah değil. Gülerken dahi mutlaka bir yerlerinizi acıtıyor fakat samimiyeti ve içtenliği de bulabilirsiniz. Ben çok yararlandım.

-Levent Kırca-

Her yazar ya da şairin sözcüklere takıntısı vardır ama Veysel Boğatepe, yalnızca aforizmalar üretmekle yetinmemiş, bazı sözcük köklerini ya da heceleri büyüterek farklı bir sloganlar yaratmış. Eğlenceli ama kesinlikle boş olmayan, ciddi emek ürünü bir kitap...Sözcüklerle cilveleşmeyi sevenlere öneririm.

-Mustafa Mutlu-

 

 (Tanıtım Bülteninden)

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı