Genel Muhasebe - Çaldağ, Yurdakul

Genel Muhasebe

Yurdakul Çaldağ

Yayınevi: Gazi Kitabevi

ISBN: 9786053442929

Yazar : Yıldız Ayanoğlu

Türkçe | 442 Sayfa | 16 x 23 cm

Tür: Finans-Muhasebe

Kitap da, ülkemizde muhasebe sistemini oluşturan ve yön veren yasalara, ilkelere ve muhasebe standartlarına değinilse de, örneklerin çözümleri genelde TDHP'na ve muhasebe ile ilgili diğer mevzuatlara uygun olarak yapılmıştır.

Kitap, muhasebe eğitimini hedeflemiş ve her ne kadar TDHP çerçevesi esas alınmışsa da, bununla sınırlı kalınmamıştır. Çift taraflı kayıt yönteminin açıklanması, tüm muhasebe sisteminin işleyiş esaslarını kolayca kavranması temeline dayandırılmıştır. Böylece, üniversitelerin bünyesindeki fakülteler ve meslek yüksekokulları öğrencileri ile diğer okuyucular bir yandan konuların teorik yanını öğrenirken, diğer yandan hazırlanan açıklayıcı uygulamalarla, ülkemizdeki muhasebe sisteminin işleyişini de görebileceklerdir.

Kitaptaki açıklamalar, sorular, verilen örnekler Genel Muhasebenin kapsamına göre belirlenmiştir. Ayrıca konuların anlaşılabilirliğini kolaylaştırmak için, örneklerde verilen parasal değerler küçük ve basite indirgenmiştir. Ülkemizde çok sık değişen ve henüz tam anlamıyla sistematik olarak kesinlik kazanmayan bazı vergi uygulamalarına çok fazla yer verilmemiştir.

Genel Muhasebe için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı