%26
Güçlendirilmiş Parlamento Sistemi - Başarık, Erol

Güçlendirilmiş Parlamento Sistemi

Erol Başarık

Yayınevi: Halk Kitabevi

Yayın tarihi: 10/2021

ISBN: 9786257468398

Türkçe | 336 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Siyaset Bilimi

  • 25,90 TL
  • 35,00 TL

Londra’da yaşamasına rağmen aklı ve kalbiyle Türkiye’nin sorunlarıyla yatıp kalkan, devamlı olarak bu sorunlara çözüm üretmeye çalışan değerli dostum Erol Başarık bu kitabında Güçlendirilmiş Parlamento Sistemini örnekleriyle masaya yatırdı. Kendisine yurtsever tavrı ve bu bilimsel çalışması nedeniyle ne kadar teşekkür etsek azdır.

-Türker Ertürk-
E. Amiral

51 yıldır Londra’da yaşasa da yüreği her zaman Türkiye için çarpan ve Türkiye’nin sorunlarına yazdığı makalelerle çözüm aramayı hiç bırakmayan gerçek bir Türkiye sevdalısının güncel “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” konusundaki bu çalışmasının Türk siyaset dünyasındaki tartışmalara ışık tutan bir katkı olacağından hiç kuşkum yok...
-Prof. Dr. Kaya Ardıç-
Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyesi

Aklın yolu bir. Türkiye demokrasiye ve hukuk devletine dönmek zorunda. Dönecek de. Ülkesinin sorunlarına çok uzaklardan olsa da çözüm aramaya çabalayan Erol Başarık parlamenter sisteme dönüşün şifrelerini yazmış. Aydınlık Türkiye'nin umut ışığını yakmış. Her siyasetçi okumalı.

-Can Ataklı-
Gazeteci

Elli yılı aşan siyasi ve kültürel yaşamımda, yetmiş yılı aşan ömrümde, “Erol Başarık kadar Türkiye sevdalısı bir insan görmedim” desem, pek abartmış olmam. 2010 yılından beri kendisini tanıyorum. Tanıdığım bu 11 yıl içinde onu hep Türkiye’nin ve Türk insanının sorunları ile haşır neşir; bu sorunlara bulunacak doğru çözümün ne olduğunun arayışı içinde buldum. Tanışmadığımız yıllar içinde de yine aynı uğraş içinde olduğunu kendisinden ve yaşamına tanık olan insanlardan dinledim. Aslında Erol Başarık kendi kafasında çözümü de bulmuş durumda. Onun çözümü, Atatürk’ün ortaya koyduğu program ve hedeftir. Onun aradığı ve bulmak için uğraştığı, bu program ve hedefi gerçekleştirecek siyasi kuvvettir. Bu kitapta topladığı yazıları da işte bu kuvveti yaratmaya dönük karınca kararınca mücadelesinin ürünleri, belgeleri, kanıtlarıdır.

Arslan Kılıç
Aydınlık ve 68 Devrimci Gençlik Hareketi önderlerinden

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı