%26
Güncel İslam : İnsan Hukuku Denemeleri 3 - Sağlam, Hadi

Güncel İslam : İnsan Hukuku Denemeleri 3

Hadi Sağlam

Yayınevi: Gece Kitaplığı

Yayın tarihi: 11/2019

ISBN: 9786057749857

Türkçe | 383 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Din / İslamiyet

  • 38,48 TL
  • 52,00 TL

 İslâm âlimleri Kur’an-ı yaşadıkları dönemlerde anlaşılması gerektiği gibi anlamışlar, İslam’ı kendi hayatlarında bir yol bir rehber edinmişlerdir. Müçtehitler, ilahi vahyin ışığı altında yetişen akıl vahyini, içtihat melekelerini kullanarak İslam’dan toplumu uzak tutmadıkları gibi topluma İslam’ı taşıma mücadelesi vermişlerdir. Fakat bu bahsettiğimiz dönemden sonra asırlar geçmiştir. İslam’ın getirdiği en ideal hukuk sistemi durağan bir döneme girmiştir. Bu süre zarfında İslâm, tarım toplumundan hızlıca sanayi toplumuna geçmiştir. Bu hızlı geçişle birlikte birçok yeni problemler beraberinde gelmiş ve pek çok şey değişmiştir. Buna karşılık canlı ve taze olan İslâm hukuku, içtihat dinamizmini yitirdiğinden yalnızlığa ve eskiye terk edilmiştir.

Halihazırda yaşadığımız coğrafya ve zaman diliminde tıpkı yukarıda bahsettiğimiz müçtehit imamların yaptığı gibi İslam’ın canlı ve taze olduğunu, İslâm toplumuna anlatmak ve İslam’ı hayata yaşanılır kılma mücadelesi vermek gerekmektedir.

Her daim bize rengârenk manzaralar sunan ve vahyin her zaman ve mekân bağlamında yürürlüğünü sağlamak adına yazılmış olan bu eser serisinin dördüncü kitabıdır. Gelinen zaman diliminde, İslâm toplumunun karşılaştığı ve çözüm bulmak için verilmiş eski hükümler arasında kaybolduğu bir çağda, bu eser çözümleme yollarını ve içtihat kapısını aralamak adına yazılmış bir eserdir.

Bu eser, İslâm hukukunun işlevsel olduğunu ve sürekliliğini okurlarına aşılamakla birlikte, vahyi hayata taşıma adına tüm okurların istifade edeceği önemli bir çalışmadır. Böyle kıymetli bir eser, özellikle ilimle meşgul olacak genç dimağlara bir harita ve bir pusuladır.

“Güncel İslâm / İnsan Hukuku Denemeleri – 3” İslam’ın öğretilerinden istinbat edilerek ortaya çıkmış ihtiyaç duyulan bir eserdir. Bu eserin okurlarla buluşması azimet ile her daim gayret gösteren ve İslam’ın her bir fert için mutluluk kaynağı olduğunu gösteren kıymetli hocamız

Doç. Dr. Hadi SAĞLAM’a hem bu kitaptan istifade edecekler hem de ilmin şahsı manevisi adına şükranlarımızı sunmaktayız.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı