%10
Günümüzde TA : Transaksiyonel Analiz’e Yeni Bir Giriş - Stewart, Ian

Günümüzde TA : Transaksiyonel Analiz’e Yeni Bir Giriş

Ian Stewart

Yayınevi: Serbest Kitaplar

Yayın tarihi: 07/2019

ISBN: 9786056936043

Yazar : Vann Joines

Çevirmen : Nilgün Serap Uras Füsun Akkoyun Serap Tekinsav Sütcü Olca Sürgevil Dalkılıç

Türkçe | 500 Sayfa | 15 x 23 cm

Tür: Kişisel Gelişim

  • 47,70 TL
  • 53,00 TL

“… güncel, etkileyici örnekler … kişisel, samimî bir yazım stili … rahatlıkla tavsiye ediyorum.”
Muriel James
 
Transaksiyonel Analiz (TA) insan ilişkilerini, kişiliklerini ve iletişimini anlamak için bir modeldir. İlk olarak Dr. Eric Berne tarafından geliştirilmiştir.
 
TA, çok-satan Games People Play ve Born to Win adlı kitaplarla 1960’larda ve 1970’lerde dünya çapında üne kavuştu.
 
O zamandan bu yana TA büyümeye devam etti. Teori genişletildi, yeniden değerlendirildi ve gözlem yoluyla test edildi. Berne’in 1970’deki ölümünden sonra TA pratisyenleri günümüzde disiplinin merkezi haline gelmiş yeni kavramlar ve teknikler ortaya attılar. Günümüzde TA psikoterapi, danışma, eğitim, iletişim ve yönetici yetiştirme gibi çok çeşitli alanlarda profesyonel bir yaklaşım olarak uluslararası alanda tanınmıştır.
 
Bu tümüyle gözden geçirilmiş çok-satan kitaplarının ikinci edisyonunda Ian Stewart ve Vann Joines sizi GÜNÜMÜZÜN Transaksiyonel Analiz gücüyle tanıştırıyor. TA’nın güncel fikirlerini birçok resimli örnekle, anlaşılabilir ve kolay okunan bir dilde sunuyorlar.
 
Günümüzde TA, kendi kendine öğrenim veya üniversite derslerinde kaynak olarak kullanım için uygundur. ITAA’in resmî “101” temel sınavı için güncel müfredatın tamamını da içermektedir.
 
Kişiler ve grupların kullanımı için ALIŞTIRMALAR kitap boyunca bulunabilir. Yazarlar şöyle der: “Bu egzersizleri tamamladığınızda kendiniz hakkında, okumaya başladığınız ilk andan daha fazla şey bildiğinizi fark edeceksiniz. Ve TA’yı kendiniz için kullanarak onu olabilecek en etkili biçimde öğreneceksiniz."

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı