Hasbihal : Asker ve Kumandanla  - Atatürk, Mustafa Kemal

Hasbihal : Asker ve Kumandanla

Mustafa Kemal Atatürk

Yayınevi: Yayın B

Yayın tarihi: 12/2010

ISBN: 9786055622435

Türkçe | 271 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Atatürk

Savaş, çarpışma, nihayet meydan savaşı, yalnız karşı karşıya gelen iki ordunun çarpışması değildir. Milletlerin çarpışmasıdır. Meydan savaşı, milletlerin bütün varlıklarıyla bilim ve teknik alanındaki seviyeleriyle, ahlakalrıyla, kültürleriyle, kısaca bütün maddi ve manevi kudret ve faziletleriyle çarpıştığı bir imtihan sahasıdır. Bu alanda çarpışan milletlerin gerçek güç ve değerleri ölçülür. Netice yalnız bedensel gücün değil, bütün güçlerin, özellikle ahlaki ve kültürel gücün başarısını kesin seviyesine vardırır.

Tarihte bütün bir vatanı, çok üsütn düşman kuvvetleri karşısında son toprağına kadar karış karış kahramanca ve namuskarane savunmuş ve yine varlığını koruyabilmiş ordular görülmüştür. Türk ordusu, o cevherde bir ordudur. Yeter ki ona kumanda edenler, kumanda edebilmek vasıflarına sahp bulunsun.

Kumandanlar, emir vermiş olmak için emir vermezler. Gerekli ve uygulanması mümkün olan hususları emrederler. Emir verirken, kendini, o emri uygulayacak olanın yerine koymak ve emrin nasıl uygulanacağı ve tatbik olunacağını düşünmek ve bilmek gerekir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı