Havayolu Pazarlamasına Giriş - Cam, Ali Ceyhun

Havayolu Pazarlamasına Giriş

Ali Ceyhun Cam

Yayınevi: Pegem A Akademik Kitaplar

Yayın tarihi: 10/2019

ISBN: 9786050370317

Türkçe | 134 Sayfa | 16,00 x 23,50 cm

Tür: İşletme-Pazarlama

Geçtiğimiz yüzyılda akademi ve iş dünyasında yaşanılan gelişmeler bir bilim dalı olarak pazarlamada da değişiklikleri beraberinde getirmiştir. Müşteri istek ve ihtiyaçlarının sürekli değiştiği ve değişmeye devam edeceği rekabet koşullarında pazarlama literatürünün yeniden incelenmesinin vakti gelmiştir. Klasik pazarlama anlayışının yerini modern pazarlamaya bıraktığı bu değişim sürecinde; ürün ve hizmetler kalite ve özellik olarak birbirine daha çok benzemiş; işletmeler sunum, paketleme, mesaj, imaj, satış öncesi ve sonrası hizmetler gibi soyut değerlere yönelmişlerdir.

Havayolu bazında düşünüldüğünde ise çok sayıda rakibin homojen ürünleri sunduğu görülürken; işletmelerin fark yaratacak detaylara inmesi müşteri istek ve ihtiyaçlarını pazarlama açısından doğru okuyup yorumlamaya bağlıdır. Bugün havayolu işletmeleri geçmişte başarı sağlayan uygulamalardan uzaklaşıp, süreci kontrol edebilecekleri yeni değişkenlere odaklanmalı ve müşterileriyle güçlü ve yaratıcı iletişim kuracak bir marka yaratmalıdırlar.

Havayolu pazarlamasıyla uğraşan ve havayolu pazarlamasını düşünen herkese referans bir giriş kaynağı oluşturacak bu kitapta, Stephen Shaw ve Philip Kotler temelli yaklaşımlarla pazarlama literatürü havayolu sektörüne uyarlanarak sunulmuştur.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı