%0
İletişim Etiği - Şahin, Z. Burcu

İletişim Etiği

Z. Burcu Şahin

Yayınevi: Literatürk Academia

Yayın tarihi: 02/2019

ISBN: 9786053371953

Türkçe | 392 Sayfa | 13,5 x 21,5 cm

Tür: İletişim

  • 48,00 TL

               Temelinde iletişimin yer aldığı her mesleğin etik açıdan sorgulanması kaçınılmazdır. Bununla birlikte, mesleki bir disiplin olarak iletişim etiği, kitle iletişim araçlarının toplumları biçimlendirici ve dönüştürücü gücü dikkate alındığında ayrı bir önem arz etmektedir.
        Medyanın toplum üzerindeki manipüle edici gücü bir yandan medya sektörünü siyasi ve ekonomik iktidarların hedefi ve aracı haline getirirken diğer yandan medyada etik konusunu sürekli gündeme taşımakta ve her geçen gün değişen ekonomik, sosyal, siyasal ve teknolojik koşullar çerçevesinde tartışılan bu sorunlara yeni çözüm önerileri aranmaktadır.
         Ülkemizde iletişim fakültelerinde yer alan üç temel bölüm -Gazetecilik, Sinema Televizyon ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık- esas alınarak hazırlananbu çalışma, gerek teorik bakış açısı gerekse uygulamaya yönelik eleştirileriyle iletişim etiğini bütüncül bir yaklaşımla ele almakta ve geleceğin profesyonel meslek mensuplarını oluşturacak iletişim fakültesi öğrencilerine kaynak ve rehber olma amacı taşımaktadır.

                                               
TEMEL DEĞERLERE SAHİP OLMAK, BAĞLI KALMAK,
İNANMAK  VE SÜRDÜREBİLMEK AŞK’INA!..

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı