Jeodezi 1 : Küre Yüzeyinde Uygulamalar  - Bektaş, Sebahattin

Jeodezi 1 : Küre Yüzeyinde Uygulamalar

Sebahattin Bektaş

Yayınevi: Atlas Akademi Kampüs

Yayın tarihi: 10/2021

ISBN: 9786057839879

Türkçe | 112 Sayfa | 20 x 27 cm

Tür: Genel Mühendislik

 Jeodezi-I kitabı, Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinin Harita (Geomatik) Mühendisliği Bölümlerinde ve Meslek Yüksekokullarının Harita-Kadastro program¬larında gösterilen Jeodezi, Küresel Trigonometri adı altında okutulan derslere yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu kitap her ne kadar öğrenciler için düşünülüp hazırlanmışsa da direkt ya da dolaylı olarak jeodezi (haritacılık) faaliyetlerinde bulunacaklar için sürekli bir başvuru kaynağı olarak da kullanılabileceği ümit edilmektedir.
Son yıllarda bilgisayar teknolojisinde ve ölçme aletlerindeki gelişmeler jeodezide çığır açmıştır. Özellikle GNSS teknolojisi sayesinde yüksek doğruluk ve hızda, noktaların direkt konumları belirlenebilmektedir. Önceleri hesaplamalardaki güçlükler nedeniyle yeğlenen grafik ve yaklaşık çözümler, bilgisayarın sağladığı geniş, hızlı ve doğru işlem yapma yeteneklerinden dolayı yerlerini kesin çözüm yöntemlerine bırakmıştır. Böylelikle jeodezik hesaplamalar gerçeğe daha yakın bir biçimde yapılabilmektedir.
Kitap 5 bölümden oluşturulmuştur. Kitap da sırasıyla; Giriş ve Temel Tanımlar, Kürede jeodezik hesaplamalar, Küresel Koordinat sistemleri, Küre yüzeyinde kestirme hesapları, Harita Projeksiyonları konuları teorik açıklamalı ve sayısal uygulamalı olarak verilmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı