%31
Kaçak Aşk - Acay, Mürsel

Kaçak Aşk

Mürsel Acay

Yayınevi: Postiga

Yayın tarihi: 12/2013

ISBN: 9786054799138

Türkçe | 126 Sayfa | 13,5 x 21 cm.

Tür: Roman Öykü

  • 7,59 TL
  • 11,00 TL

Ortadoğu topraklarında yaşam ve ölüm sancılı olduğu gibi aşk da sancılı. Gerçek bir yaşam anlatılan. Gerçek bir aşk. Dinleri bahane eden kapalı toplumun aşkı reddedişi ve sonrasında yaşanan uzun bir yolculuk… Maria ve Üzeyir… Aşkını ısrarla ve sadakatle bekleyen güzeller güzeli Maria… Kim bilir neden aşkını arkada bırakan, Maria’nın yeşil gözlüsü Üzeyir… Kısa kelimelere sığmayan, ancak okuyarak tanık olabileceğiniz aşka aşık bir kadının hüzünlü hikayesi “Kaçak Aşk”.
Gazeteci Mürsel Acay’ın akıcı üslubuyla Ortadoğu’daki yalnız kadının hikayesi sizi içine çekecek.
……
“Mürsel Acay, "Babil topraklarında kabul edilemeyecek aşk..." diye yazdığında, olmamalı dedim kendi kendime. Ama oluyor işte tarihin uzun sürecinde... Ve aklıma kabul görmemiş ne aşklar vardır, diye geldi! İyi ki onlardan biri değilim.
Elinizde tuttuğunuz ve okumaya başlayacağınız bu değerli kitap gerçeğin ta kendisi... Mürsel Acay, Müslüman bir erkekle Hıristiyan bir kızın, silahların ve ölümlerin gölgesi altındaki aşkını anlatıyor. Aynı zamanda yakın geçmişte Irak'ta ve kuzey Irak'ta yaşananlara bir gazeteci gözüyle de tahlillerde bulunuyor.”           FATİH PORTAKAL
 “Siyahın karşıtı beyaz… Güzelin karşıtı çirkin… Savaşın karşıtı barış… Peki ya aşkın karşıtı ne? İşte bu sorunun cevabı da, aşkın karşıtı da yok!
Mürsel Acay, muhabirliği en zor alanlarda yaptı hep. Bu zorluklar, mesleğini yaparken tanık olduğu ölümler onun profesyonelliğini hiç etkilemedi. Etkilemediği bir tarafı da; yüreği oldu. Acılarını, üzüntülerini ve duygularını, şiirleri ve hikayeleriyle paylaştı okurlarıyla. Şimdi yine savaşı ve bu savaş içindeki aşkı anlattığına tanık oluyoruz.
Bu hikayenin kahramanı iki genç insan. Savaşı istemiyorlar. Ölümü istemiyorlar. İmkansızlar içinde en doğal haliyle tek bir şeyi yaşamak istiyor iki genç: Aşkı… Aşkın bin bir türlü halleri de var bu kitapta. Her satırı yaşanmış, her sayfası bir başka hikaye. Yüreği gibi kalemi de sağlam Mürsel Acay’dan  ‘Kaçak Aşk’.” ŞEBNEM BURSALI

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı