%0
Kentsel Araştırmalar 2 - Ergen, Yaşar Bahri

Kentsel Araştırmalar 2

Yaşar Bahri Ergen

Yayınevi: Gece Akademi

Yayın tarihi: 12/2019

ISBN: 9786257002257

Yazar : Kolektif

Editör : Mustafa Ergen

Türkçe | 372 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Kent, Yerel Yönetim

  • 58,00 TL

 “Kentsel Araştırmalar Sempozyumu 1 (UKAS 1)” Tarihi Kentler olarak Amasya Üniversitesi’nde görev yaptığım 24-26 Haziran 2015 yılında, Bilimsel Araştırma Projesi (BAP) araş-tırmasının Sempozyum olarak yayınlanması projesi olarak ha-yata geçirmiş olduğum bir etkinliktir.

Kentsel Araştırmalar Sempozyumu 2 (UKAS 2) etkinliğindeki Sempozyum Siirt Üniversitesinde Rektör Prof.Dr. Murat ERMAN’ın katkılarıyla düzenlenerek (26-28 Nisan 2019) Kentsel alan sorunlarının araştırlmasına yönelik kurumsallaşma sağlanmıştır.

Bu bağlamda oluşturulan düşünceyle “Kentsel Araştırmalar 1” adlı kitap konusunda ki makalelede kentlerin değişik özel-likleri, sorunları ve konuları ele alınarak bu kitap yayınında bi-limsel camiaya katkısının sağlanması planlanmıştır. Sempoz-yum ve konferanslar ile saptanan konu adına her yıl “Kentsel Araştırmalar” adlı kitapta araştırmacıların makalelerine yer ve-rilerek araştırmacılara kaynak oluşturulması hedeflenmiştir.

“Kentsel Araştırmalar 2”adlı bu ilk kitapta yer alan konu-lar ağırlıklı kentlerdeki planlama bağlamındaki sorunların ele alınmasıyla birlikte, kentlerdeki iletişimi sağlayan dil ve leh-çeler, kentlerdeki gıda sektörünün kent toplumu sağlığı yö-nüyle ele alınması ve kent yapısının dinamikliğini oluşturan genç nüfusun eğitim modelleri vb. konular olarak düzenlen-miştir. Bu Bakış açısı ile kent yapısında yer alan her konunun öncelikle “Kentsel Araştırmalar” kitaplarında yer alması dü-şünüldü ve kentin “İmar Planlarının” hazırlanmasında planla-manın temel kurgusu olan “alan ve nüfus” olgusunda bu özel-liklerinde analiz edilmesi düşüncesiyle bir düzenleme yapıl-ması çalışmanın sonuç bildirgesi olarak yer aldı.

Kentsel alan sorunlarının saptanması ve çözüm önerile-rinde yararlı olması düşünülen bu kitabın tüm araştırmacılara yararlı olması dileğiyle.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı